ECCAR, Konak'ı Dünya'ya tanıttı

Avrupa Irkçılığa Karşı Şehirler Koalisyonu (ECCAR), resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, Konak Belediyesi’nin Romanlara yönelik çalışmalarına yer verdi.

ECCAR, Konak'ı  Dünya'ya tanıttı


UNESCO’nun girişimiyle 2004 yılında kurulan ECCAR’ın resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımında, Konak Belediyesi’nin 2021 yılında Batı Balkanlar ve Türkiye’de Roman Entegrasyon Ödülü’nü kazandığı anımsatılırken belediyenin Roman vatandaşlara yönelik istihdam yaratan çalışmalar yürüttüğü aktarıldı. Paylaşımda, “ECCAR üye şehri Konak’ın ödülü kazandığını duyurmaktan gurur ve mutluluk duyuyor” denildi.

"KONAK ÇOK MOTİVE OLDU"

ECCAR’ın paylaşımı şöyle:

“Konak Belediyesi'ni tebrik ediyoruz. Konak, bu önemli konuda çok motive oldu ve Roman karşıtlığı üzerine bir ECCAR çalışma grubu başlattı. Kısa süre sonra çalışmalarına başlayacak bu çalışma grubu için ECCAR ofisi ve Konak sıkı temas halinde.”

Konak Belediyesi, ECCAR’a 2021 yılında üye oldu. Şehirlerin ırkçılık, ayrımcılık ve yabancı düşmanlığı konularında tecrübelerini paylaşacağı bir ağ olarak kurulan ECCAR’ın, Avrupa’nın çeşitli şehirlerinden yaklaşık 200 üyesi bulunuyor. Konak Belediyesi, koalisyonla birlikte özellikle ırkçılığa ve dezavantajlı gruplara yönelik uluslararası çalışmalar yapılması ve bu kapsamda yapılacak uluslararası toplantılara katılım sağlanmasıyla ilgili çalışmalar yürütüyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2022, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER