10 üniversite bünyesinde fakülte açıldı

Çeşitli üniversitelerdeki bazı enstitü, fakülte ve yüksekokulların kapatılması, adlarının değiştirilmesi ve kurulmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlandı.

10 üniversite bünyesinde fakülte açıldı

 Çeşitli üniversitelerdeki bazı fakülte, yüksekokul ve enstitülerde değişiklik yapıldı. 11 üniversitedeki 8 yüksekokul, 3 fakülte ve 1 enstitü kapatılırken 10 üniversitede 10 fakülte, 1 yüksekokul ve 1 enstitü kuruldu. Bazı fakültelerin de ismi değiştirildi.
11 ÜNİVERSİTEDE 8 YÜKSEKOKUL, 3 FAKÜLTE VE 1 ENSTİTÜ KAPATILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasını taşıyan karara göre; Abdullah Gül Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi ve Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Bitlis Eren Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu, Dicle Üniversitesi Atatürk Sağlık Yüksekokulu, Iğdır Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Trabzon Sağlık Yüksekokulu, Kastamonu Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi, Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Marmara Üniversitesi Takı Teknolojisi ve Tasarımı Yüksekokulu, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Niğde Zübeyde Hanım Sağlık Yüksekokulu ve Pamukkale Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu kapatıldı.

10 ÜNİVERSİTEDE 1 ENSTİTÜ, 10 FAKÜLTE VE 1 YÜKSEKOKUL KURULDU

Balıkesir Üniversitesi’nde Burhaniye Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Bitlis Eren Üniversitesi’nde Sağlık Bilimleri Fakültesi, Dicle Üniversitesi’nde Atatürk Sağlık Bilimleri Fakültesi, Haliç Üniversitesi’nde Yabancı Diller Yüksekokulu, Iğdır Üniversitesi’nde Uygulamalı Bilimler Fakültesi, İstanbul Üniversitesi’nde İslam Tetkikleri Enstitüsü, Kocaeli Üniversitesi’nde İşletme Fakültesi ve Siyasal Bilgiler Fakültesi, Mardin Artuklu Üniversitesi’nde Kızıltepe Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nde Zübeyde Hanım Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Pamukkale Üniversitesi’nde Ziraat Fakültesi ve Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Fakültesi kuruldu.

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nin adı Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Amasya Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi’nin adı Mühendislik Fakültesi, Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nin adı Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi, Bayburt Üniversitesi Bayburt Eğitim Fakültesi’nin adı Eğitim Fakültesi ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nin adı Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi olarak değiştirildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2022, 13:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER