Başkent Market'in 5. şubesi açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin kırsal kalkınmayı sağlamak amacıyla hayata geçirdiği “Başkent Market” şubelerinin sayısı her geçen gün artıyor.

Başkent Market'in 5. şubesi açıldı


 Kısa bir süre önce Kızılay’da bir şube daha açan Halk Ekmek Fabrikası, 5. şubeyi de Kazım Karabekir Caddesi üzerinde bulunan ASKİ Genel Müdürlüğü’nde açtı.

Halk Ekmek Fabrikası bünyesinde hizmet veren Başkent Marketlerin sayısı her geçen gün artarken, 5. şubenin adresi de belli oldu. Doğal ve sağlıklı ürünlere raflarında yer veren Başkent Market’in 5.’si Kazım Karabekir Caddesi üzerinde bulunan ASKİ Genel Müdürlüğü’nde açıldı.

Beşi kadınların kurucusu olduğu 10 kooperatif ile üç üretici birliğince 682 ürünün uygun fiyatla satıldığı Başkent Market ASKİ şubesinin açılışını Halk Ekmek Genel Müdürü Hüseyin Velioğlu ve ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk birlikte yaptı.

BAŞKENT MARKET ASKİ ŞUBESİ İLK GÜNDEN YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Başkent Market projesiyle hem yerli üreticiye destek olduklarını hem istihdam sağladıklarını hem de vatandaşlarla ekonomik ve doğal ürünleri aracısız olarak buluşturduklarını belirten Halk Ekmek Genel Müdürü Hüseyin Velioğlu, şu açıklamalarda bulundu:

“Mansur başkanımızın bir ideali vardı, Ankara’da aç ve açıkta kimse kalmayacak ve kırsal kalkınma sağlanacak. Yerel ürünleri Ankaralı çiftçilere ürettirerek, tüketiciyle buluşturmak istiyoruz. Bu çok önemli bir uygulama. Önceki yıllarda kooperatifler çok aktif değildi. Bizim 1,5 yıldır sürdürdüğümüz mücadele sayesinde kooperatifler aktif hale geldi. 5 kadın kooperatifi ile aktif olarak çalışıyoruz. Kooperatiflerdeki istihdam sayısı da arttı. 650 kalemden fazla ürünümüz mevcut raflarda. Çok özel ürünlerimiz var, bunlara ek olarak da Halk Ekmek’in 85 kalem ürününü de Başkent Market’te Ankaralılarla buluşturuyoruz. Kooperatiflerimize 9 ayda yaklaşık 15 milyon lira ödeme yaptık. Mansur başkanımızın yerel, kırsal kalkınma hedefleri doğrultusunda hep beraber hızlı adımlarla ilerliyoruz. Pandemi şartlarında vatandaşlarımızın uygun fiyatlı, doğal ve sağlıklı gıdaya ulaşması için çalışıyoruz.”

BAŞKENT MARKET’İN SAYISI DAHA DA ARTACAK

Halk Ekmek Fabrikası, hem Başkent halkını ekonomik ve kaliteli ürünle buluşturmak hem de yerli üreticiye katkı sağlamak amacıyla Başkent Marketlerin sayısını daha da artırmayı hedefliyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2021, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER