Çankaya'da 5 bin haneye 40 ton meyve yardımı

Çankaya Belediyesi, üreticiden doğrudan temin ettiği 40 ton kışlık meyveyi dar gelirli vatandaşlara dağıttı.

Çankaya'da 5 bin haneye 40 ton  meyve yardımı


 Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Üreticimizden aracısız temin ettiğimiz kivi, mandalina ve limonu Çankayalı komşularımıza dağıttık. Hem ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza hem de büyük sıkıntıya giren çiftçimize destek olduk" dedi.

Rize Fındıklı Meci Tarım Kooperatifi’nden kivi, Adana’dan limon ve mandalinayı aracısız temin eden Çankaya Belediyesi, 5.300 haneye 40 ton kışlık meyve dağıtımını tamamladı. Meyveler, Çankayalı kadınlara ekonomik destek amacıyla satın alınan örgü filelerde sunuldu.  

 "HEM ÜRETİCİNİN HEM VATANDAŞIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Pandeminin nedeniyle zor bir ekonomik süreçten geçildiğini ifade eden Çankaya Belediye Başkanı Taşdelen, “Her durumda olduğu gibi pandeminin getirdiği ekonomik sıkıntıya karşı Çankayalı hemşehrilerimizin de zor durumda olan üreticimizin de yanındayız. Üreticimizden aracısız temin ettiğimiz kivi, mandalina ve limonu Çankayalı komşularımıza dağıttık. Hem ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza hem de büyük sıkıntıya giren çiftçimize destek olduk. Daha önce olduğu gibi bu zor günlerde de hem üreticinin hem vatandaşımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Çankaya’da hiç kimse yalnız değildir” diye konuştu.    

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER