İkinci el otomobilde fiyat düşüşü devam ediyor

İkinci el otomobil fiyatlarındaki düşüş üçüncü ayında da devam ediyor. Aralık ayından bu yana ilan fiyatları yüzde 3’e yakın düştü.

İkinci el otomobilde fiyat düşüşü devam ediyor


Çevrimiçi satış platformu sahibinden.com’un şubat ayı verilerine göre, ilk defa aralık 2020’de düşüş gösteren satılık otomobil ilan fiyatları, şubat ayında da düşmeye devam etti. Böylece aralık ayından bu yana ilan fiyatları yüzde 3’e yakın düştü. Şubat ayının bir diğer öne çıkan başlığı ise daha genç otomobillerin ilan sayısındaki artış oldu.

Şubat ayının en çok ilan verilen vasıta kategorisi otomobil olurken minivan, panelvan, arazi taşıtı SUV & pick-up, ticari araçlar ve motosiklet, otomobil ilanlarını takip etti. Marka, model sıralamasında ilk iki Renault Clio ile Volkswagen Passat olurken Opel Astra bir üst sıraya yükseldi ve sıralama Renault Megane ve Ford Focus ile devam etti. Şubat ayında en çok ilanı verilen Arazi, SUV Pick-up markası ise yine Nissan oldu. 

EN ÇOK RENAULT’A BAKILDI

sahibinden.com’un şubat verilerine göre en çok beyaz, siyah, gri, gümüş gri ve kırmızı renkli, yakıt türü dizel olan otomobil ilanları verildi. Geçen aya göre en çok ilanı verilen otomobiller bir yaş daha gençleşti ve liderlik 2016 model otomobil ilanlarının oldu.

Tüm ilanlar arasında, araçların yüzde 37’si 0 ila 100 bin kilometre aralığında yer aldı. Otomobil ilanlarının yüzde 25,4’ü ise 50 bin ila 100 bin TL aralığında satışa sunuldu. sahibinden.com’da, ilan bakanlar şubat ayında da en çok Renault, Volkswagen, BMW, Mercedes - Benz ve Fiat marka otomobillerle ilgilendi. Araçlar en çok gece 22:00-23:00 aralığında incelenirken, ilanlara ortalama bakılma süresi 10 dakika oldu.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2021, 18:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER