İstanbul'da toplu taşımaya zam geldi

UKOME'nin aralık ayı olağanüstü toplantısı İBB Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Demir başkanlığında 1453 Çırpıcı Sosyal Tesisleri'nde yapıldı.

İstanbul'da toplu taşımaya zam geldi


İstanbul’da elektronik bilet fiyatları, taksi, taksi dolmuş, minibüs fiyatlarına yüzde 36; servis ücretlerine ise yüzde 27 zam yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) zam talebini oybirliğiyle kabul etti.

Toplantıda elektronik bilet ile taksi, taksi dolmuş, minibüs, servis ücretlerine zam ve Adalar'da elektrikli araç alımı teklifi görüşüldü.

Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü (TUHİM) tarafından, yakıt giderleri, elektrik, dolar ve asgari ücretin artışlarını gerekçesiyle elektronik bilet, taksi, taksi dolmuş ve minibüs fiyatlarına yüzde 36 zam talep edilirken, servis ücretlerine ise yüzde 27 zam yapılması önerildi.

Yapılan görüşmeler sonunda elektronik bilet fiyatları, taksi, taksi dolmuş, minibüs fiyatlarına yüzde 36 ve servis ücretlerine ise yüzde 27 zam yapılması teklifi oybirliğiyle kabul edildi.

Ulaştırma Altyapı Bakanlığı Birinci Bölge Müdürü Serdar Yücel, teklife kabul oyu verirken, "Şerhli kabul ediyoruz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER