Orhan Gencebay'ın restoranı kapandı yerine banka açıldı

Sanatçı Orhan Gencebay'ın oğlu Altan Gencebay’ın İstanbul Mecidiyeköy’de bulunan "Payitaht Eski İstanbul Lokantası" isimli restoranı kapandı. Yerine banka şubesi açıldı.

Orhan Gencebay'ın  restoranı kapandı yerine banka açıldı


Altan Gencebay, FETÖ'den el konulan Bank Asya'nın yeri olan Mecidiyeköy'ün merkezindeki eski şubesinin yerine 2018’de "Eski İstanbul Lokantası isimli bir restoran" açmıştı. Zincir olma yolunda ilerleyen restoranların içkili ve içkisiz servis yapma izni bulunuyordu.

Orhan Gencebay’ın restoranı uzun süre yaşayamadı ve kapandı. "Payitaht Eski İstanbul Lokantası"nın isim patenti Gencebay Turizm ve Ticaret Limited Şirketi’nde bulunuyor. Restoranın kapanmasının ardından yerine banka şubesi açıldı.  

2018’DE AÇMIŞTI 2020’DE KAPANDI

Restoranların sahibi olan şirket 31 Ekim 2017'de kuruldu. Gencebay Turizm ve Ticaret Limited Şirketi adını taşıyan şirketin 20 bin TL sermayesi var. Payitaht Eski İstanbul Lokantası marka tescili ise Gece Gıda Turizm İşletmeleri Sanayi Limited Şirketi tarafından 31 Ocak 2018'de yapıldı. Gece Gıda isimli şirket ilk açılışı yaptıktan kısa bir süre sonra şubelerini kapatarak, restoranı Altan Gencebay'a ait Gencebay Turizm Limited Şirketi'ne devretti.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER