AKP'li Cahit Özkan görevden alındı

Birleşik Arap Emirlikleri ziyaretine ilişkin yaptığı açıklamalardan dolayı, parti içerisinde de tepki gören AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan görevden alındı.

AKP'li Cahit Özkan görevden alındı


AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Armağan Çağlayan'ın katıldığı YouTube programında, BAE ile ilişkiler için "Benim şöyle bakmam lazım… Belki de Birleşik Arap Emirlikleri baktı ki Türkiye’ye diz çöktüremiyor, baktı ki Türkiye’nin istiklalini engelleyemiyor, baktı ki Türkiye’ye dayanmadan, Türkiye’yle birlikte yürümeden bölgesel ve küresel anlamda kendi menfaatlerinin aleyhine bazı şeyler ortaya çıkıyor, o zaman Birleşik Arap Emirlikleri -ben böyle okuyorum çünkü- teslim oldu" ifadelerini kullanması, parti içinde de tepkilere neden oldu.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin TBMM Grup Başkanvekili Cahit Özkan'ın, Birleşik Arap Emirlikleri'yle (BAE) ilgili sözleri hakkında, Twitter hesabından açıklamada bulunmuştu.

Cahit Özkan'ın söylediklerinin, AK Parti'nin görüşlerine uygun olmadığını belirten Çelik, "Grup Başkanvekilimiz Sn. Cahit Özkan’ın Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri ilişkilerine dair beyanları partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır. Türkiye-BAE ilişkileri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve BAE Devlet Başkanı Muhammed bin Zayed El Nahyan’ın ortak iradesiyle karşılıklı güven ve saygıya dayalı olarak ilerlemektedir" ifadelerini kullanmıştı.

Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen AK Parti MYK toplantısı sonrasında Özkan'ın görevine son verildi.
Özkan yerine TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Yılmaz Tunç'un grup başkanvekili olması bekleniyor.
Salı günü AK Parti grup toplantısında seçim yapılacak.

sputink

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER