Isparta Vali Vekilliği'ne Samsun eski Valisi Osman Kaymak atandı

İçişleri Bakanlığı’ndan bugün yapılan yazılı açıklamada, Isparta Valiliği'ne, Ömer Seymenoğlu’nun karantina süresince Osman Kaymak vekalet edeceği bildirildi.

Isparta Vali Vekilliği'ne Samsun eski Valisi Osman Kaymak atandı

İçişleri Bakanlığı, günlerdir elektrik kesintisi yaşanan Isparta’ya ‘vali vekili’ gönderdi. Bakanlık, Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu koronavirüse yakalandığı için eski Samsun Valisi Osman Kaymak’ın ‘Isparta Vali Vekili’ olarak görevlendirildiğini açıkladı.
 İçişleri’nin açıklamasında şunlar kaydedildi:

"Isparta Valimiz Sayın Ömer Seymenoğlu, Isparta’da yoğun kış şartları mücadele döneminde görevinin başındayken Covid-19’a yakalanmış ve evinde karantina altına girmiştir.


İlde yoğun kar yağışı nedeniyle sürdürülen çalışmalarda ilk günden beri bulunan İçişleri Bakan Yardımcımız sayın İsmail Çataklı ile yapılan istişareler sonucunda, afetle mücadelenin aksamaması ve kamu hizmetlerinin devam etmesi için eski Samsun Valisi, Bakanlığımız Vali Mülkiye Müfettişi sayın Osman Kaymak, 5 Şubat itibari ile valimizin karantina süresince Isparta Vali Vekilliği’ne görevlendirilmiştir. Uygulama rutin bir uygulama olup, görevden alma veya atama söz konusu değildir."

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2022, 19:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER