Koronavirüsten 137 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı 11 Ocak’a ilişkin koronavirüs verilerini paylaştı

Koronavirüsten 137 kişi hayatını kaybetti


Buna göre; son 24 saat içerisinde yapılan 430 bin 253 testten 74 bin 266’sı pozitif çıktı. Virüs nedeniyle 137 kişi daha hayatını kaybetti. İyileşen hasta sayısı 39 bin 226 olarak açıklandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Vaka sayılarında belirgin bir artış var. Bu artış, vefat sayılarına yansımış değil. Fakat Omicron kaynaklı vakalar ağırlık kazandıkça, risk grubundakiler için tehlike kaynağı Omicron olacak ve yaşlılarla kronik hastalarda ölüme de yol açabilecek. Durum bizi yanıltmasın” dedi.

Sağlık Bakanlığı'nın paylaştığı haritada, 2. doz aşılamada hedef nüfusun yüzde 75 ve üzerinin aşılandığı iller mavi renkle gösteriliyor. Sağlık Bakanlığı'nın koronavirüs verilerine ilişkin yayınladığı tabloda yer alan bilgilere göre; 2. doz aşılamada yüzde 88,2 aşılama oranıyla Osmaniye birinci sırada yer alıyor. Yüzde 60.6 aşılama oranı ile Şanlıurfa ise son sırada bulunuyor. 2. doz aşılamada üç büyük ilde ise birinci sırada yüzde 84.2 ile İzmir, ikinci sırada yüzde 81.9 ile Ankara ve üçüncü sırada yüzde 76.7 ile İstanbul yer alıyor.

BAKAN FAHRETTİN KOCA: OMİCRON YAŞLILARLA KRONİK HASTALARDA ÖLÜME DE YOL AÇABİLECEK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka tablosunu sosyal medya hesabından şu notla paylaştı:

“Vaka sayılarında belirgin bir artış var. Bu artış, vefat sayılarına yansımış değil. Fakat Omicron kaynaklı vakalar ağırlık kazandıkça, risk grubundakiler için tehlike kaynağı Omicron olacak ve yaşlılarla kronik hastalarda ölüme de yol açabilecek. Durum bizi yanıltmasın.”

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2022, 22:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER