Sezgin Baran Korkmaz hakkında savcılık açıklaması

SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz'ın da aralarında bulunduğu 3’ü yabancı uyruklu 10 kişi ve bu kişilerle bağlantılı “malen sorumlu” şirketler hakkında “Mal varlığı değerini aklama” suçundan açılan davada, 4 sanık hakkındaki hukuki süreçle ilgili ABD’den belge talep edilmesine karar verildi.

Sezgin Baran Korkmaz hakkında savcılık açıklaması


İstanbul 10. Asliye Ceza Mahkemesi'nde bugün yapılan duruşmaya basın mensupları gerekçe gösterilmeden içeri alınmadı. Duruşmada Avusturya'da tutuklu bulunan sanık Sezgin Baran Korkmaz'ın avukatı Volkan Dülger hazır bulundu. 

Alınan bilgiye göre, Sezgin Baran Korkmaz’ın avukatı Volkan Dülger, müvekkilinin ifadesinin tutuklu bulunduğu Avusturya adli makamlarından alınması ve kabul etmedikleri MASAK raporunun yerine bağımsız bilirkişi heyetinden yeni rapor istenmesini talep etti.

Mahkemenin, sanık Sezgin Baran Korkmaz’ın ifadesinin Avusturya'dan alınması ve yeni bilirkişi raporu oluşturulması taleplerini bu aşamada reddettiği öğrenildi. 

Mahkeme, ABD'de bulunan Jabob Ortell Kingston, Sally Louise Kingston, Levon Termendzhyan ve Sezgin Baran Korkmaz'ın hukuki durumlarının, ülkedeki adli makamlara adli yardım yoluyla sorulması ve bilgi istenilmesine karar vererek, duruşmayı 5 Temmuz’a erteledi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2022, 17:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER