Süleyman Sazak MHP'den istifa etti

Ülkücü camianın yakından tanıdığı eski Gümrük ve Tekel Bakanı Gün Sazak’ın oğlu olan Süleyman Sazak, daha önce Genel Başkan Yardımcılığını da yaptığı MHP’nin üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu.

Süleyman Sazak MHP'den istifa etti

Sazak, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“TÜRK milliyetçisinin, yegâne hassasiyeti bölücü terör mü? Dilimiz, töremiz, ahlakımız, estetiğimiz, ekonomimiz yok ediliyor, ne GAM. MHP üyeliğinden istifa ettim, saygılar.”

BAHÇELİ, “ÖNCELİKLİ SORUN BÖLÜCÜ TERÖRDÜR” DEMİŞTİ

MHP Lideri Devlet Bahçeli, 11 Ocak’ta yapılan son TBMM grup toplantısı konuşmasında; “Şu gerçeği itiraf etmek gerekir ki, Türkiye’nin üstesinden gelinmesi kaçınılmaz olan öncelikli sorunu, bize göre sorunlar piramidinin zirvesine oturmuş bölücü terördür” demişti.

SAZAK’IN SON MESAJLARI DİKKAT ÇEKTİ

Sazak’ın Twitter hesabından yaptığı son paylaşımları şöyle:

. “Gün Sazak’ın MHP’sinden bugünün hırsızları himaye eden MHP’sine. Allah’ım daha neler göstereceksin bizlere, bunlar yolsuzlar ve hırsızlarla beraberdir.”

. “Sazak’lar yolsuz ve hırsızlarla beraber olamaz”

. “Bugün terörle mücadele edildiğini söyleyen kıymetli arkadaşlar bunları söylemeden evvel Suriye’nin kuzeyindeki PKK devletçiğine bakın derim”

. “Ülke yanıyor, insanlar yanıyor hırsızlıklar ortada, kendine milli diyenler koltuklarının ardına saklanmış muhtemel cevap hazırlıyor. Allah hepinizin belasını verecek bekleyin.”

. “Babası gibi hırsız bakan konuştu, yandaş parti başkanı alkışladı yangın her yeri yaktı.”

. “Bir insan bir ülkeyi çökertebilir mi? İktidar olmasına gerek yok. İhanete destek olursa yeter.”

. “Akılsızca da olsa milleti iflasa sürüklemek ihanettir.”

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2022, 18:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER