Yaklaşık 200 işçi yemekten zehirlendi

İstanbul'daki bir inşaat firmasında çalışan yaklaşık 200işçi yemekten kaynaklı olarak zehirlendi. İşçiler farklı ilçelerde bulunan hastanelere sevk edildi.

Yaklaşık 200 işçi yemekten zehirlendi

İstanbul'daki bir inşaat firmasında çalışan yaklaşık 200 işçi yemekten kaynaklı olarak zehirlendi. İşçiler farklı ilçelerde bulunan hastanelere sevk edildi. İstanbul Valiliği hastaneye 135 işçinin kaldırıldığını ve durumlarının iyi olduğunu açıkladı.


İstanbul'da bir inşaat firmasında çalışan işçiler iddiaya göre yemek molasında yedikleri yemekten dolayı zehirlendi. Zehirlenen yaklaşık 200 işçi tedavi edilmek üzere akşam saatlerinde farklı ilçelerdeki hastanelere sevk edildi. Polis olayla ilgili geniş çaplı inceleme başlattı. 

VALİLİK'TEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği konuya ilişkin açıklama yaptı. Yapılan açıklamada "112 Acil Çağrı Merkezinden alınan bilgiye göre; Maltepe ve Beykoz ilçemizdeki birden fazla inşaat şantiyesinde çalışan işçiler, gıda zehirlenmesi şikayeti ile ihbarda bulunmuştur. Şuana kadar toplam 135 kişi gıda zehirlenmesi şüphesi ile çeşitli hastanelere sevk edilmiştir. Hastanede tedavileri gerçekleştirilen hastalar arasında hayati tehlikesi olan yoktur." denildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

"Olayla ilgili soruşturma başlatılmış ve alınan ilk bilgiye göre farklı şantiyelerdeki gıda zehirlenmelerinin aynı yemek firmasından alınan yemekten kaynaklandığı tespit edilmiştir. İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz tarafından ilgili firmanın tüm üretim tesislerinde faaliyetleri durdurulmuştur. Maltepe ve Beykoz İlçe Müdürlüklerimizce söz konusu yemek numuneleri alınarak İstanbul Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğüne intikal ettirilmiştir. İnceleme devam etmektedir.

Olayla ilgili İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, söz konusu inşaat şantiyelerine yemek tedarik eden firma yetkilileri hakkında adli işlem başlatılmıştır. Sağlık durumları olumsuz etkilenen işçilerimize, ailelerine ve şantiye sahiplerine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz." 

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2020, 19:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER