Meteoroloji'den 20 ile kar ve fırtına uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son tahminlerine göre, 20 ilde kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji'den 20 ile kar ve fırtına uyarısı


Antalya'nın doğusunun iç kesimleri ile Isparta'nın doğu ve Konya'nın batısında yoğun kar, Batı Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile Ankara'nın Kızılcahamam ve Çamlıdere ilçelerinde kuvvetli kar bekleniyor.

Başta buzlanma ve don olayına bağlı olarak Antalya'yı Konya'ya bağlayan geçitlerde yaşanabilecek ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ve tipi şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.


BAZI İLLERE YAĞIŞ
Antalya'nın doğu ilçeleri, Mersin çevreleri ve Adana'nın batı kesimlerinde kuvvetli (21-50 mm) sağanak ve gök gürültülü yağış beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği konusunda uyarı yapıldı.

FIRTINA DEVAM EDİYOR
Rüzgarın; Marmara'nın kuzey ve batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa), Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde kuvvetli ve kısa süreli (50-90 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması uyarısı yapıldı.

Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu dik yamaçlarda çığ oluşma riski olduğu belirtildi.

Kar beklenen iller ise şöyle; 


EDİRNE: -3 derece, 4 derece
Çok bulutlu ve kar yağışlı.

İSTANBUL: 0 derece, 5 derece
Çok bulutlu ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri zamanla il geneli kar yağışlı.

KIRKLARELİ: -5 derece, 2 derece
Çok bulutlu ve kar yağışlı.

KOCAELİ: 1 derece, 5 derece
Çok bulutlu yağmur ve karla karışık yağmurlu, gece saatlerinde kar yağışlı.


 
AFYONKARAHİSAR: -2 derece, 1 derece
Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı.

DENİZLİ: 2 derece, 6 derece
Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu.

İZMİR: 3 derece, 7 derece
Çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda sağanak, iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde görülmesi bekleniyor.

MANİSA: 1 derece, 6 derece
Çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde görülmesi bekleniyor.

ANTALYA: 5 derece, 12 derece
Çok bulutlu ve sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; doğusunda kuvvetli, doğusunun iç kesimlerinin yükseklerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

ISPARTA: -2 derece, 3 derece
Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğusunun yükseklerinde yoğun kar yağışı şeklinde görülmesi bekleniyor.

ANKARA: -1 derece, 1 derece
Çok bulutlu yağmur ve karla karışık yağmurlu, gece saatlerinden itibaren kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kızılcahamam ve Çamlıdere ilçelerinde kuvvetli kar şeklinde olması bekleniyor.

ÇANKIRI: 0 derece, 2 derece
Çok bulutlu yağmur ve karla karışık yağmurlu, gece saatlerinden itibaren kar yağışlı.

ESKİŞEHİR: -2 derece, 1 derece
Çok bulutlu karla karışık yağmur ve kar yağışlı.

KONYA: -2 derece, 4 derece
Çok bulutlu yağmur ve karla karışık yağmurlu, gece saatlerinden itibaren kar yağışlı.

BOLU: -1 derece, 1 derece
Çok bulutlu, karla karışık yağmurlu, zamanla kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Bolu Dağı geçişi başta olmak üzere yükseklerinde kuvvetli kar şeklinde olması bekleniyor.

DÜZCE: 2 derece, 4 derece
Çok bulutlu ve yağmurlu, gece saatlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı.

KASTAMONU: -1 derece, 1 derece
Çok bulutlu, yağmurlu, gece saatlerinden itibaren kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yükseklerinde kuvvetli kar şeklinde olması bekleniyor.

ERZURUM: -4 derece, 2 derece
Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, yarın kar yağışlı.

HAKKÂRİ: -4 derece, 0 derece
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra kar yağışlı.

SİİRT: 4 derece, 10 derece
Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmur ve karla karışık yağmurlu yüksekleri kar yağışlı.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2021, 21:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER