Meteoroloji'den don uyarısı

Meteoroloji'nin son hava durumu raporuna göre 2022'nin ilk gününde Marmara’nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeyi, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde yağış bekleniyor.

Meteoroloji'den  don uyarısı


 Doğu Anadolu'da ise kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklığının batı kesimlerde mevsim normallerinin biraz üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeyi, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Sivas çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi tahmin ediliyor.

Rüzgarın güney ve güneybatı, akşam saatlerinden sonra batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, akşam saatlerinden sonra Marmara ve Karadeniz'de yer yer orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, batı kesimlerde mevsim normallerinin biraz üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde bölgenin güneyinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

Çanakkale, 15 derece ve parçalı bulutlu; Edirne, 12 derece ve parçalı ve çok bulutlu; İstanbul, 10 derece, parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu; Kocaeli, 11 derece, parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu.

EGE

Parçalı yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra iç kesimlerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

Afyonkarahisar, 11 derece, parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmurlu; Denizli, 18 derece, parçalı bulutlu, akşam saatlerinde yağmurlu; İzmir, 17 derece, parçalı bulutlu; Muğla, 14 derece, parçalı bulutlu.

AKDENİZ

Parçalı bulutlu, akşam saatlerinden sonra batısının yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Adana, 17 derece, parçalı ve az bulutlu; Antalya, 18 derece, parçalı bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı; Hatay, 13 derece, parçalı ve az bulutlu; Isparta, 16 derece, parçalı bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmurlu.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzeyinin yağmurlu, gece saatlerinden sonra kuzeydoğusunun karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde yer yer pus ve sis ile birlikte bölgenin doğusunda buzlanma ve don bekleniyor.

Ankara, 7 derece, parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu; Eskişehir, 10 derece, parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu; Konya, 11 derece, parçalı ve çok bulutlu; Yozgat, 8 derece, parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmurlu.

BATI KARADENİZ

Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

Bolu, 6 derece, çok bulutlu ve yağmurlu; Düzce, 10 derece, çok bulutlu ve yağmurlu; Kastamonu, 7 derece, çok bulutlu ve yağmurlu; Zonguldak, 10 derece, çok bulutlu ve yağmurlu.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Amasya, 10 derece, parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmurlu; Çorum, 9 derece, parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmurlu; Samsun, 11 derece, parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmurlu; Trabzon, 11 derece, parçalı ve çok bulutlu, ilk saatler ile gece saatlerinden sonra hafif yağmurlu.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde bölgenin kuzeyinin, öğle saatlerinden sonra doğusunun karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

Erzurum, 0 derece, parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif kar yağışlı; Kars, -4 derece, parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde hafif kar yağışlı; Malatya, 4 derece, parçalı ve çok bulutlu; Van, 1 derece, parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kar yağışlı.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yarın (Pazar) sabah saatlerinde yer yer pus ile birlikte bölgenin doğusunda buzlanma ve don bekleniyor.

Diyarbakır, 7 derece, parçalı bulutlu; Gaziantep 9 derece, parçalı bulutlu; Siirt, 6 derece, parçalı bulutlu; Şanlıurfa, 10 derece, parçalı bulutlu.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2022, 13:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER