Bob Dylan'ın bütün şarkıları satıldı

ABD'li şarkıcı Bob Dylan'ın yaklaşık olarak 60 yılı kapsayan bütün şarkı kataloğu Universal Müzik Grubu'na satıldı. Satış rakamı açıklanmadı ancak kataloğun 300 milyon dolardan fazla tutacağı tahmin ediliyor.

Bob Dylan'ın bütün şarkıları satıldı

Ünlü sanatçı Bob Dylan'ın 600'den fazla parçayı kapsayan bütün şarkı kataloğu Universal Müzik Grubu'na satıldı. Konuya ilişkin olarak Universal Müzik Grubu bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada 79 yaşındaki  efsanevi sanatçi ile yapılan görüşmeler sonucu ilk yazdığı şarkı sözlerinden en son çıkardığı albüme kadar 600’den fazla parçayı kapsayan bütün şarkı kataloğunun satın alındığı belirtildi.

Firmanın üst yöneticisi olan Lucian Grainge, Bob Dylan’ın şarkılarının asla eskimediğini belirterek, "Bob Dylan'ın şarkı yazma sanatının en büyük uygulayıcılarından biri olduğu bir sır değil" dedi.

Satış rakamı açıklanmazken, kataloğun 300 milyon dolardan fazla tutacağı tahmin ediliyor.

1960’larda New York’ta müziğe başlayan Dylan’ın şimdiye kadar 125 milyondan fazla albüm sattığı belirtiliyor. Ayrıca Bod Dylan, 2016 yılında Nobel Edebiyat Ödülü aldı ve Hem Oscar'ı hem de Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanmış olan iki yazardan biri oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER