Fosforlu Cevriye müzikali, perdelerini açtı

Karşıyaka Belediye Tiyatrosu 2022 yılının ilk perdesini Fosforlu Cevriye müzikali ile açtı.

Fosforlu Cevriye  müzikali, perdelerini açtı


Suat Derviş’in aynı adlı romanından Gülriz Sururi tarafından uyarlanarak oyunlaştırılan müzikal, beğeniyle izlendi.

Prömiyeri Ziya Gökalp Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Fosforlu Cevriye müzikali, 15 Ocak 2022 tarihinden Mayıs ayına kadar her hafta Cumartesi günü saat 20.00’de izleyiciyle buluşacak.

“ESKİ GÜNLERİMİZE KAVUŞTUK”

Konuya ilişkin detaylı bilgi veren Karşıyaka Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Zekeriya Hocalar, pandemi koşullarına rağmen 7 aylık sıkı bir çalışmanın ardından zor bir oyunu sahnelemenin ve seyirci ile buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayarak şunları kaydetti:

“Eski günlerimize kavuştuk diyebiliriz, o gece fark ettim insanları yaşama döndürdük, hayata bağlanmalarını sağladık. Çünkü biz başta kendimiz öyle hissettik. Bizim hayatımız seyirciye bağlanmak, seyircimizden o besleyici enerjiyi aldık. Belediyemizin bize sunduğu desteklerden dolayı onur duyuyoruz. Beraberce ileriye yönelik başarıları birlikte yaşamak istiyoruz. Bundan sonra da seyircinin bu güzel oyunu izlemeleri için çağrıda bulunuyorum, heyecanımıza ortak olmalarını diliyorum.”

Pandemi nedeniyle sosyal mesafe, hijyen ve maske kullanımının titizlikle uygulandığı oyun için biletler ,Ziya Gökalp Kültür Merkezi’nden temin edilebiliyor. Tam biletler 10TL'den, öğrenci biletleri ise 5 TL'den satışa sunuluyor. 

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2022, 13:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER