Genç sanatçılar Beşiktaş'ta buluştu

Beşiktaş Belediyesi, genç sanatçılara destek vermek ve görünürlük sağlamak amacıyla anlamlı bir sergiye ev sahipliği yaptı.

Genç sanatçılar Beşiktaş'ta buluştu

Beşiktaş Belediyesi, genç sanatçılara destek vermek ve görünürlük sağlamak amacıyla anlamlı bir sergiye ev sahipliği yaptı. "Genç Dönem" adlı sergi, 185 genç sanatçının katılımıyla gerçekleştirilirken; Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, sanata ve sanatçıya her zaman destek verdiklerini belirtti.

Genç sanatçılar, Beşiktaş Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı "Genç Dönem" sergisinde buluştu.

Mustafa Kemal Merkezi’nde düzenlenen sergiye, 185 genç sanatçı özgün çalışmalarıyla katıldı. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da serginin açılış konuşmasında genç sanatçıların yanında olduklarını vurgulayarak şunları söyledi:

"Göreve geldiğimiz andan itibaren sanatı Beşiktaş’ın kılcal damarlarına yaymayı hedefledik. Bu hedefimizi gerçekleştirirken usta sanatçılarımızla birçok iş birliğimiz oldu. Bunun yanı sıra sizlerin de bildiği gibi genç sanatçılarımızı hiç yalnız bırakmadık.

Bugün burada yine genç sanatçılarımızın katılımıyla gerçekleşen bu anlamlı sergiye ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Gençlerimizin sanat üretimine katkı sağlamak, bilinirliklerine destek olmak, eserlerini görünür kılmak adına projelerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz.”

Sanatseverler, “Genç Dönem” sergisini, 17 Ocak 2022 tarihine kadar hafta içi her gün 10.00 – 17.00 saatleri arasında Mustafa Kemal Merkezi’nde ziyaret edebilecek.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2022, 16:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER