Konakta Işın Karaca konseri

Konak Belediyesi Popüler Müzik Korosu’nun Işın Karaca'yı konuk ettiği konser, Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Konakta Işın Karaca konseri

 Konak Belediyesi Popüler Müzik Korosu; Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi'nde Işın Karaca’yı konuk etti. Şef Ferda Yılmaz yönetiminde ve Hakan Eren’in sunuculuğundaki konserde, Işın Karaca şarkılarını İzmirliler için söyledi. 

 Şef Ferda Yılmaz yönetiminde ve Hakan Eren’in sunuculuğundaki konseri dinleyenler arasında Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’un yanı sıra CHP Konak İlçe Başkanı Akın Küçükoğullarından, İYİ Parti Konak ilçe Başkanı Coşkun Tatar ve Konak Belediye Meclis üyeleri yer aldı. 

KARACA: "BEN HAYATIMDA MÜZİKTEN BAŞKA BİR ŞEY BİLMEDİM"

Koroyla birlikte sahne alan Karaca, ilk olarak çıkış şarkısı olan “Tutunamadım”ı söyledi. Şarkının kendisi için özel ve anlamlı olduğunu belirten şarkıcı, “Sezen Aksu, 'Ben bu şarkıyı kendime yazdım ama senin okumanı istiyorum' demişti. Ve biz, sizlerle bu şarkıyla tanıştık. İyi ki böyle bir dostluğumuz, yoldaşlığımız olmuş. Ben müzikten başka hiçbir şey yapmayı bilmedim hayatım boyunca ve iyi ki böyle bir aşk var aramızda” dedi.

Konak Belediyesi Popüler Müzik Korosu’ndan kendi şarkılarını dinleyen Işın Karaca, çok duygulandığını belirterek, “Bu muhteşem koroya büyük bir alkış istiyorum. Her birinin heyecanını yüreğimde hissettim bu gece. Beni ağlatmayı başardınız. Bir, kızım şarkı söyleyince böyle olmuştum, bir de siz hissettirdiniz bana” diye konuştu.

BATUR: "KULAKLARIMIZIN PASI SİLİNDİ"

Konser bitiminde Işın Karaca’ya ve Konak Belediyesi Popüler Müzik Korosu’na çiçek vererek teşekkürler eden Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, pandemi döneminde sanatçıların ve sanatseverlerin ayrı kaldığını, yeniden buluşabilmenin mutluluğunu yaşadıklarını vurguladı.

Batur, “Atatürkçülüğün başkenti İzmir’in kalbi Konak’ta bu güzel gecemize katılan tüm dostlarımızı sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Pandemi süreci bizi bu güzelliklerden ayırdı. Sanatçılarımız sahnelere çıkamadı, biz de onları izleyemedik. Ama bugün kulaklarımızın pası silindi” dedi.

“GEÇÇEK BUNLAR”

Yapılan zamları anımsatan Başkan Batur, “Motorine zam, doğalgaza zam, elektriğe zam… Bunların hepsinin geçeceğini bu akşam anladık, Geççek bunlar” dedi. Başkan Batur, Konak’ta çok değerli ve başarılı korolar oluşturduklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti:

“Koro Şefimiz Ferda Yılmaz, Narlıdere’den tanıdığım, ailesini de çok sevdiğim bir insan. Narlıdere’de çok emekle, çok güzel korolar kurdu. Hakan Eren’in de katkılarıyla çok güzel işler yaptık. Konak’ta da çok başarılı korolar oluştu. Bugün de Işın Hanım’ı konuk ettik ve çok güzel bir konser dinledik, kendisine çok teşekkür ediyoruz. Koromuzda da harika sesler var.  Bu güzelliğe güzellik kattığınız, değer kattığınız için başta ilçe başkanım, meclis üyesi arkadaşlarım olmak üzere burada bizimle olan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2022, 17:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER