Mudanya 1.Ulusal fotoğraf yarışması başlıyor

Mudanya 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması “Geçmişten Bugüne Mudanya’da Zamansız Fotoğraflar” temasıyla başlıyor.

Mudanya 1.Ulusal fotoğraf yarışması başlıyor


Mudanya Belediyesi, doğal, tarihi ve kültürel değerlere sahip Mudanya’nın ilk fotoğraf yarışmasına ev sahipliği yapıyor. Yarışmaya, Mudanya’nın geçmişten bugüne kültür oluşumlarını, kentsel, turistik, tarihsel güzelliklerini anlatacak renkli ya da siyah beyaz fotoğraflarla katılım sağlanabilecek.

Başvurular, https://mudanya.bel.tr/fotograf-yarismasi  linkinden kabul edilecek. Son başvuru tarihi 20 Mayıs 2022 olan yarışmada birinciye 5000, ikinciye 3000, üçüncüye 2000 ve mansiyon ödülü kazanan iki kişiye de 1500’er TL verilecek. Yarışmada sergilenmeye değer bulunan eserler de ödül töreninde Bursalılar'ın izlenimine sunulacak.

Fotoğraf sanatçıları Aykut Güngör, Engin Çakır, Ercan Aslan, Mustafa Seven, Özgür Çakır’dan oluşan yarışma jürisi, 28 Mayıs’ta toplanacak; 30 Mayıs’ta dereceye girenlerin isimleri açıklanacak. Dereceye giren fotoğrafçıların ödülleri ise 12 Haziran’da sahiplerini bulacak.

Fotoğraf sanatına gönül veren herkesin yarışmaya katılabileceğini belirten Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Mudanya’nın görsel hikayesini, yolu Mudanya’dan geçen herkesle birlikte yazmak istedik.  Yarışmada ödüle ve sergilenmeye değer bulunan fotoğraflar, Mudanyamızın tarihi mekanlarında sergilenerek geleceğe sanatsal bir miras olarak aktarılacak” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2022, 23:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER