Online eğitim alan Esenyurtlu kadınlar 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde sergi açtı

Esenyurtlu kadınlar online eğitim sonunda yaptıkları el emeği ürünleri, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde sergiledi. Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt ve eşi Nesrin Bozkurt tarafından açılan sergideki ürünler, büyük beğeni kazandı.

Online eğitim alan Esenyurtlu  kadınlar 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde sergi açtı

Esenyurt Belediyesi, pandemi nedeniyle kursların kapanması üzerine eğitimleri online platformlara taşımıştı. Kadınlar, internet üzerinden aldıkları eğitimler sonucu evde kendi ürünlerini yapmaya başladı. Yapılan ürünlerin yer aldığı sergi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde açıldı.

Esenyurt Belediye Başkanı Bozkurt ve eşi Nesrin Bozkurt tarafından açılan sergide ürünlerini sergileme fırsatı bulan Gülbahar Kambur, “Biz bunun her zaman olmasını istiyoruz, çünkü kadınlara istihdam sağlıyoruz, öz güven sağlıyoruz. Hem kendilerine meslek ediniyorlar hem de dayanışma açısından çok ihtiyaç var” diye konuştu.

“DAHA GÜZEL ŞEYLER YAPACAĞIZ”

Bozkurt ise “Kadınlar hayatın kaynağı. Kadınlarımızın kendilerini ifade etmeleri için önlerini açmamız lazım. Bu sergi yaklaşık 1 yıldır üretilen ürünlerin sonucu. Çok değerli işler yapmışlar. Biz bundan sonra Esenyurt’ta, kadınların kendilerini ifade edeceği tüm kanalları açık tutacağız. Çok mutluyum. Bundan sonrası da gelecek. Daha güzel şeyler yapacağız” dedi.

Bozkurt, serginin ardından Kadın Sosyal Yaşam Merkezi'ne giderek hem orada görev yapan hem de Güçlü Kadınlar Kooperatifi’nde üretim yapan kadınları ziyaret etti.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2021, 19:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER