Vatan Yahut Silistre , Radyo Ataşehir'de

Ataşehir Belediyesi, pandemi döneminde de kültür-sanat etkinliklerine ara vermeden devam ediyor.

Vatan Yahut Silistre , Radyo Ataşehir'de


 Ataşehir Belediyesi Tiyatro Topluluğu, Çanakkale Zaferi'nin 106. yıl dönümünde Behçet Necatigil tarafından oyunlaştırılan Namık Kemal’in “Vatan Yahut Silistre” adlı eserini radyo tiyatrosu olarak hazırladı. Oyun, 18 Mart Perşembe günü saat 12.30 ve 20.00’de Radyo Ataşehir’de yayınlanacak.

 Yurttaşların sağlığı için kültür merkezlerini bir süre daha kapalı tutmayı planlayan Ataşehir Belediyesi, tüm etkinliklerini internet üzerinden E-Kültür Merkezi ile izleyicilerle buluşturuyor.

E-Kültür Merkezi kapsamında tüm etkinlik ve söyleşiler, YouTube, sosyal medya hesapları ve Radyo Ataşehir’den yayınlanırken ayrıca tüm podcastlere yine bu mecralardan erişilebiliyor.

Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Radyo Ataşehir’e de özel içerikler üretmeye devam ediyor. Bu kapsamda geçtiğimiz aylarda Ataşehir Belediyesi Tiyatro Topluluğu’nun, Behçet Necatigil’in Ahmet Mithat Efendi’nin “Musullu Süleyman” adlı romanından aynı isimle uyarladığı ve Radyo Ataşehir’de yayınlanan oyunu, tiyatroseverlerden yoğun ilgi görmüştü.

Ataşehir Belediyesi Tiyatro Topluluğu bu kez de Behçet Necatigil tarafından oyunlaştırılan Namık Kemal’in “Vatan Yahut Silistre” adlı eseri için çalışmalarını tamamladı. “Vatan Şairi” olarak da anılan Namık Kemal’in “Vatan Yahut Silistre” adlı oyunu, bugün Bulgaristan’ın Tuna ırmağının kıyısında bir şehir olan Silistre’de geçiyor.

18 Mart Perşembe günü Radyo Ataşehir’de saat 12.30 ve tekrarı da saat 20.00’de yayınlanacak oyunda, vatan sevgisinin yanı sıra Silistre Kalesi’ne yardıma koşan gönüllüler ve bunlardan İslam Bey ile Zekiye’nin aşkı da anlatılıyor.

Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde tek bölüm olarak yayınlanacak olan, yönetmenliğini Muharrem Uğurlu’nun yaptığı radyo tiyatrosunda Aydoğan Temel, Elif İnci ve Can Yılmaz da yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2021, 17:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER