Yaralıyı ambulansa kadar sırtında taşıdı

Sivas'ın İmranlı ilçesinde kar yağışı nedeniyle yolu kapanan bir köyde ayağı burkulan vatandaşı, sağlık ekibinde görevli şoför 800 metre sırtında taşıyıp ambulansa ulaştırdı.

Yaralıyı ambulansa kadar sırtında taşıdı

Sivas'ın İmranlı İlçesinde merkeze 8 kilometre uzaklıktaki Çukuryurt köyünde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle köy yolu ulaşıma kapandı. Köyde bir kişinin yüksekten düşerek ayağından yaralandığı bilgisi üzerine sağlık ekipleri Çukuryurt köyüne yönlendirildi.

Köyde belirli bir noktaya kadar ambulansla giden sağlık ekipleri, 800 metre yürüyerek ayak bileği burkulan Mustafa Öztürk'ün evine ulaştı. Sağlık ekibi, yaralının ilçedeki hastaneye götürülmesine karar verdi. Bunun üzerine ambulans şoförü Ferhat Yurttaş, yaralıyı 800 metre sırtında taşıyarak aracın yanına ulaştırdı. Yaralı, ilçedeki hastanede tedavi altına alındı.

Ambulans şoförü Ferhat Yurttaş, ihbar üzerine hiç beklemeden ekip arkadaşlarıyla köye doğru yola çıktıklarını söyledi. Öztürk'ün evinin önüne kadar ambulansın çıkamaması üzerine yolun kalan kısmını yürüyerek gittiklerini dile getiren Yurttaş, "Öztürk'ün ağrıları çoktu. Ekip arkadaşlarımız ilk müdahaleyi yaptıktan sonra yaralıyı nakletmeye karar verdiler. Bunun üzerine Öztürk'ü yaklaşık 800 metre sırtımda taşıdım" dedi.

Mesleği gereği her zaman fedakarlık yapmak durumunda olduğunu anlatan Yurttaş, "İlçemizde kış şartları yoğun yaşanıyor. Sağ olsun karla mücadele ekiplerimiz köy yollarını sürekli ulaşıma açık tutmak için ellerinden gelen fedakarlığı gösteriyor ama acil bir vakaydı ve gittiğimizde yol kapalıydı. Yaralının bir an önce hastaneye yetişmesi lazımdı. Başka türlü götüremezdik, o yüzden hiç tereddüt etmeden onu sırtıma aldım. Yaralı, ağrıları nedeniyle inliyordu ve bu beni çok etkiledi" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER