Irkçılık protesto edildi: Maç 14. Dakikadan başladı

UEFA Şampiyonlar Ligi H Grubu altıncı haftasında, dördüncü hakem Sebastian Coltescu'nun yardımcı antrenör Pierre Webo'ya sarf ettiği ırkçı sözler nedeniyle dün akşamki Paris Saint-Germain ve Medipol Başakşehir maçı oynanmamıştı. Maç bugün kaldığı yerden yeniden başladı.

Irkçılık protesto edildi: Maç 14. Dakikadan başladı

UEFA Şampiyonlar Ligi H Grubu altıncı haftasında, dördüncü hakem Sebastian Coltescu'nun yardımcı antrenör Pierre Webo'ya sarf ettiği ırkçı sözler nedeniyle dün akşamki Paris Saint-Germain ve Medipol Başakşehir maçı oynanmamıştı. Maç bugün kaldığı yerden yeniden başladı.

İki takımın oyuncuları da maç öncesi ısınma hareketlerine çıkarken, ırkçı söylemlere maruz kalan Webo ile dayanışma içinde olmak için önlerinde takımların logoların yer aldığı ve "Irkçılığa Hayır" yazan beyaz renkte tişörtler giydi.

Maç öncesinde hakemler ve iki takımın futbolcuları orta sahada diz çökerek Şampiyonlar Ligi müziği eşliğinde ırkçılığı protesto etti.

Protestonun ardından maç 14. dakikadan itibaren oynanmaya başladı.

TRİBÜNDE IRKÇILIĞA KARŞIYIZ PANKARTI
Tribünlerde, PSG ve Medipol Başakşehir'in logolarının bulunduğu pankartlarda İngilizce ve Fransızca olarak "Irkçılığa Hayır" yazısı yer aldı. Kale arkasındaki tribünde de "Webo'ya destek. Oyuncularla gurur duyuyoruz. Irkçılığa karşıyız." pankartı asıldı.

Gördüğü kırmızı kart dondurulan Pierre Webo, sahaya çıktı.

Dün oynanan karşılaşmada kırmızı kart gören yardımcı antrenör Webo, kırmızı kartının dondurulmasının ardından yedek kulübesine girebildi.

HAKEMLER DEĞİŞTİ
Dün karşılaşmaya başlayan hakem ekibi, dördüncü hakem Sebastian Coltescu'nun ırkçı söylemi sebebiyle değiştirildi.

Bir gün sonra kaldığı yerden devam eden maça Hollandalı hakem Danny Makkelie atandı.  

Makkelie'nin yardımcılıklarını Hollanda'dan Mario Diks ve Polonya'dan Marcin Boniek yapıyor. Karşılaşmanın dördüncü hakemi ise Polonya'dan Bartosz Frankowski oldu.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2020, 19:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER