Mustafa V. Koç Spor Ödülü”ne yoğun ilgi

Mustafa V. Koç’un sporun pek çok alanına sağladığı katkılar, spor tutkusu, sportmenlik anlayışı ve bu alandaki vizyonunu sürdürülebilir kılmak amacıyla Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ve Koç Holding işbirliğiyle bu yıl ikincisi düzenlenen “Mustafa V. Koç Spor Ödülü” başvuru süreci, yoğun ilgi nedeniyle 15 Mayıs 2018’den 22 Mayıs 2018 tarihine kadar uzatıldı.

Mustafa V. Koç Spor Ödülü”ne yoğun ilgi

Başarılı ve vizyoner iş insanı kimliğinin yanı sıra, tutkulu bir sporcu ve sporsever olan Mustafa V. Koç’un spor alanındaki vizyonunu sürdürme amacıyla ‘Olimpik Değerlere Katkı’ teması çerçevesinde geçtiğimiz yıl hayata geçirilen “Mustafa V. Koç Spor Ödülü” bu yıl ikinci kez sahibini bulacak. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ve Koç Holding iş birliğiyle gerçekleştirilen “Mustafa V. Koç Spor Ödülü” ile bir dünya görüşü ve yaşam tarzı olan olimpizm ruhunun yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

“Mustafa V. Koç Spor Ödülü”ne bu yıl yoğun ilgi nedeniyle başvuru ve aday gösterme süreci 15 Mayıs 2018’den 22 Mayıs 2018 tarihine kadar uzatıldı. Başvurular, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Genel Sekreterliği ve info@olimpiyat.org.tr adresi üzerinden gerçekleştirilebilir.

Ülkemizin spor alanında gelişimine katkıda bulunan örnek ve öncü insanları ve kurumları teşvik etmek ve topluma örnek teşkil edecek kişileri ve/veya olayları gündeme taşıyarak ilham vermek amacıyla düzenlenen “Mustafa V. Koç Spor Ödülü”ne, “Dostluk, mükemmellik, saygı, dayanışma, eşitlikçi, insancıl ve evrensel anlayışa sahip olma” gibi olimpik prensipleri ve değerleri taşıyan, alanında ulusal veya uluslararası ölçekte çalışmalar yapan ve katkıda bulunan sporcu, antrenör, yönetici gibi spor insanlarının yanı sıra bu alanda değer yaratan kişi ve kurumlar kadar aday gösterilebilecek.

1000’i aşkın spor alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşunun önerileri doğrultusunda belirlenecek adayların arasından seçici kurul ve jüri üyelerinin yapacağı değerlendirme sonrasında 200 bin TL maddi değerdeki “Mustafa V. Koç Spor Ödülü”, 10 Eylül 2018 tarihinde gerçekleştirilecek törenle sahibini bulacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER