Meral Akşener 92 yaşındaki Kezban nineyi evinde ziyaret etti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnaf ziyaretlerine devam ettiği Sincan’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı. Kendisini kızı olarak gören 92 yaşındaki Kezban nineyi evinde ziyaret etti.

Meral Akşener 92 yaşındaki Kezban nineyi evinde ziyaret etti

Akşener, bugün esnafın sorunlarını dinlemek için Sincan’da. Akşener'i kızı olarak gören 92 yaşında alzheimer hastası Kezban isimli kadını evinde ziyaret ederek başlayan Akşener, “Ben önce partimizin il ilçe belde teşkilatlarında çalışan kadınlarımızın onlar emekçi kadınlarımız, 8 Mart dünya kadınlar gününü kutluyorum. Bugün, il başkanımız ve teşkilatımız kadınlarımızın iş hayatındaki ayrımcılıklara, kadınlarımızın günlük hayatında yaşadıkları zorluklara, uğradığı her türlü haksızlığa dikkat çekmek amaçlı bir program yaptı, ondan sora esnaf gezeceğiz” diye konuştu.

AKŞENER'E "KIZIM" DİYEN KEZBAN NİNE 

Sokağa çıkma kısıtlamasında polis kontrolünde yakalandığında polislerin sorusu üzerine “kızımı görmeye gidiyorum” diyen 92 yaşındaki Kezban nineyi ziyaret ettiğini belirten Akşener, şunları söyledi:

“İnşallah hiçbir kadının tehdide, tecavüze, dayağa, tacize uğramadığı, iş hayatında ayrımcılığa uğramadığı bir Türkiye’yi hep birlikte el ele vererek inşa edeceğiz diye düşünüyorum. Kezban Teyze, bir şekilde sevmiş beni kızı yerine koymuş, 92 yaşında bir teyzemiz. Pandemi döneminde canı sıkıldıkça dışarı çıkıyormuş polislere yakalandıkça, ‘ben kızımı görmeye gidiyorum’…  ‘Teyze kızın kim?’ ‘Meral Akşener’ diyormuş, bizim ilçe teşkilatına götürüp bırakıyorlarmış. Arkadaşlarımız bana anlatıyordu. Ben de bugün evinde ziyaret etmek istedim. Zaman zaman ziyaret edeceğim." 

"HERKESİN FİKRİNİ AÇIKÇA SÖYLEYEBİLECEĞİ, KONUŞMAKTAN KORKMADIĞI BİR TÜRKİYE İNŞA ETMEYE ÇALIŞIYORUZ"

Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kadınlar günü dolayısıyla paylaştığı tweete Yavuz Ağıralioğlu’nun verdiği tepkiyi nasıl değerlendirdiği sorusu üzerine, şöyle konuştu:

“Türkiye’de biz İYİ Parti olarak herkesin fikrini açıkça söyleyebileceği, eleştirilerini açık net ortaya koyabileceği, konuşmaktan korkmadığı bir Türkiye inşa etmeye çalışıyoruz. Bu Türkiye’nin ilk örneği kendi partimizdir. Dolayısıyla hem Sayın İmamoğlu’nun tweeti hem Yavuz Ağıralioğlu’nun tutumu kendi görüşlerini, bakış açılarını ortaya koyan yani hürriyetçilik ilkesi çerçevesi içinde değerlendirilmesi gereken iki bakış açısı. Sayın İmamoğlu’nun attığı tweeti bizim arkadaşlarımızın büyük bir çoğunluğu beğenmedi, fikirlerini ortaya koydular. Dolayısıyla ben de saygı duyuyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER