Oyuncu Hakan Yılmaz ve eşine otelde saldırı davasında karar

Oyuncu Hakan Yılmaz ile eşi Elif Yılmaz’ın darp edilmesine ilişkin 3 sanığın yargılandığı dava karara bağlandı.

Oyuncu Hakan Yılmaz ve eşine otelde saldırı davasında karar


2017 yılında Etiler’de bir otelin lobisinde oyuncu Hakan Yılmaz ile eşi Elif Yılmazın eşinin darp edilmesine ilişkin 3 tutuksuz sanığın yargılandığı davanın son duruşması İstanbul 50. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya tarafların avukatları geldi.

Sanıkların avukatları, dosyaya uzman görüşünü sundukları tanığın dinlenmesini istedi. Yılmaz ailesinin avukatı ise davayı uzatma amacına yönelik talebe karşı çıktı.

Mahkeme, sanık avukatlarının talebini davaya bir katkı sağlamayacağı gerekçesiyle reddetti. Duruşma savcısı da önceki celse sunduğu esas hakkındaki mütalaasını tekrar ettiğini söyledi.

BASİT YARALAMA SUÇUNDAN CEZA

Mahkeme, davayı karara bağlayarak, sanık Denizhan Vural’ı Hakan Yılmaz’a yönelik ‘basit yaralama’ suçundan 11 ay 7 gün, Elif Yılmaz’a yönelik ise aynı suçtan 4 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. Mahkeme, Denizhan Vural’ın ‘hakaret’ suçundan da 3 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmasını da hükme bağladı. Böylece, Denizhan Vural, toplam 18 ay 22 gün hapis cezasına mahkum  oldu.

Sanık Erdal Gökçe hakkında ise Hakan Yılmaz’a yönelik ‘basit yaralama’ suçundan 5 bin lira adli para cezası verilmesine karar veren mahkeme, hükmün açıklanmasının geri bıraktı.

Mahkeme, sanık Erdal Gökçe hakkında Elif Yılmaz’a yönelik ‘basit yaralama’ suçundan dava açılmışsa da yargılama ve toplanan deliller doğrultusunda beraatına karar verdi.

Mahkeme, Sanık Mazhar Algül’ün Hakan Yılmaz ve Elif Yılmaz’a yönelik ‘basit yaralama’ suçundan beraatine karar verirken, sanıklar Erdal Gökçe ile Mazhar Algül’ün ‘hakaret’ suçundan beraatine karar verdi. Mahkeme, 3 sanığın da ‘tehdit’ suçundan beraatını kararlaştırdı.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2021, 16:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER