Petbulance ekibinin tedavi ettiği 'Lodos 'artık çim biçiyor

Belediye ekipleri tarafından bulunduğu gün şiddetli rüzgar olmasından ötürü "Lodos" adı verilen eşeğin tedavisinin tamamlanmasının ardından sahiplendirilmesi için çalışma başlatıldı.

Petbulance ekibinin tedavi ettiği 'Lodos 'artık  çim biçiyor


Geçtiğimiz yıl mart ayında, Konacık Mahallesi Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde kafasından ve ayağından yaralanmış haldeki eşeği gören vatandaşlar durumu Bodrum Belediyesi'ne bildirdi. Bölgeye sevk edilen Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne bağlı petbulance ekibi, yaralı eşeğe ilk müdahaleyi yaparak Bodrum Belediyesi Torba Geçici Hayvan Bakımevi'ne götürdü. Köpekler tarafından saldırıya uğradığı düşünülen eşek, burada tedavi altında alındı.

Kızılağaç Mahallesi Alazeytin Mevkii'nde yaşamını sürdüren ve yaklaşık 6 yıldır geçici hayvan bakımevlerinde gönüllü olarak çalışan Pınar Ertetik, köpek sahiplenmek için gittiği bakımevinde Lodos'un hikayesini duyduktan sonra onu sahiplenmeye karar verdi. Bahçesinde Lodos için bir yer hazırlayan Ertetik, gerekli işlemlerin ardından Lodos'u sahiplendi. 

Lodos'u yük taşımak için değil, çim biçme işlerinde yardımcı olması için sahiplendiğini belirten Ertetik, "Aslında ben köpek almaya gitmiştim sonra veterinerlerimiz orada bir tane eşek olduğunu söyledi, bir lodos günü gelmiş ve ismini de Lodos koymuşlar. Gittim baktım çok uyumlu, çok sakin, böyle çok güzel bir eşekti. Ondan sonra ‘olur dedim alayım’. Sonra belediyenin aracıyla geldi ve kısa zamanda da alıştı buraya, mutluyuz" dedi.

Lodos'u yaklaşık 6 ay önce sahiplendiğini sözlerine ekleyen Ertetik, "Lodos ile her gün çim biçiyoruz. Hatta komşunun bahçesinde de çim biçmeye başladık. Yeni taze otlar çıktı baharın gelmesiyle birlikte. Çok eğleniyoruz, keyif alıyoruz. Bir de arada sırada beni öpmeye ve sarılmaya kalkıyor. Ben korkuyorum tabii ki çünkü hayatımda hiç alışık olmadığım büyüklükte. Yavaş yavaş ben de alışıyorum" diye konuştu.

Bahçesinde, Lodos dışında bazılarını engelli olarak sahiplendiği 6 köpek ve 3 kedi besleyen Ertetik, zaman zaman bakımlarının zor olduğunu belirtse de hayvanlarıyla mutlu vakit geçirdiğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER