Prof.Dr. Doğan Cüceloğlu son yolculuğuna uğurlandı

İstanbul'un Beşiktaş ilçesi Akatlar Mahallesi'ndeki evinde yaşamını yitiren psikolog ve yazar Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu (83), Levent Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Aşiyan Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Prof.Dr. Doğan Cüceloğlu son yolculuğuna uğurlandı


Evinde ölü bulunan Doğan Cüceloğlu için Levent Afet Yolal Camii'nde tören düzenlendi. Törene, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ve çok sayıda seveni katıldı. Cenazede Cüceloğlu’nun eşi Yıldız Cüceloğlu, abisi Şahin Cüceloğlu taziyeleri kabul etti. Doğan Cüceloğlu'nun Türk bayrağına sarılı tabutunun başında eşi Yıldız Hacıevliyagil Cüceloğlu ile yakınları gözyaşı döktü.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ''Bütün sıfatlarından bağımsız güzel bir insandı. Amerika'da Türkiye'de birçok çalışma yapmış kıymetli bir bilim insanıydı. Her zaman dünyaya açık ama yerli ve milli bir insandı. Cumhurbaşkanımızın taziye dileklerini de ailesine ilettim. Ailesine de sabırlar diliyorum'' dedi.

KAFTANCIOĞLU: BİR BİLGE KİŞİYDİ 

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu da cüceloğlu için şunları söyledi:

"Doğan Cüceloğlu’na dair eminim bu ülkede yaşayan herkesin söyleyecek sözü vardır. Her anlamıyla insanların gözünü kulağını çevirdiği, benim sadece bir iletişim psikoloğu değil; bir bilge dediğim kişiydi. Hatta önümüzdeki haftalarda bir araya gelip sohbet etsek diye düşünmüşlüğümüz, konuşmuşluğumuz vardır. Beklenmedik bir anda kaybı sadece ailesinin değil; hepimiz için çok büyük bir kayıp. Bundan sonra Doğan Cüceloğlu’nun fikirlerini ve bize tavsiyelerini unutmadan yaşatırsak O’nu yaşatmış sayarız. Bu anlamıyla üzüntümüz hakikaten çok büyük, çok erken gitti. Ailesi ve sevenlerine sabır ve dayanma gücü diliyorum."

Cüceloğlu, Aşiyan Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2021, 20:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER