Selçuk Özdağ'a saldıran sanık duruşma salonunda küfür etti

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a saldırının ardından serbest kalan Abdurrahman Gülseren, 8 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı başka bir davanın duruşmasında üniversite öğrencisi mağdura küfretti. Çıkan tartışma üzerine duruşmaya ara verildi, polis olaya müdahale etti.

Selçuk Özdağ'a saldıran sanık duruşma salonunda küfür etti

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a saldıran 5 kişi 12 Şubat'ta serbest bırakılmıştı. Serbest kalanlar arasındaki Abdurrahman Gülseren’in Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi’nde okuyan öğrenci D.A.’ya “Bu okulda teröristlik yapamayacaksınız, anladın mı? Devlet katil diyen bir teröristsin. El kol yapma indir elini kolunu” diye tehditte bulundu. Ayrıca Gülseren, D.A.’nın fotoğraf ve videosunu sosyal medya hesabından paylaştı. D.A. Gülseren’i şikayet etti ve onun hakkında ‘hakaret ve özel hayatın gizliliğini ihlal’ suçlarından dava açıldı. Gülseren bugün Ankara 19. Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Gülseren hakkında 2 yıl 3 aydan 8 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Gülseren duruşma salonunda mağdur D.A.’ya ve ona destek olmak için gelen üniversite öğrencilerine küfretti. Avukatlar araya girdi. Gülseren, üniversite öğrencileri ve D.A.’ya tehditlerini sürdürdü. Gerginliğin büyümesi üzerine Gülseren duruşma salonunun dışına çıkarıldı, adliye polisi duruşma salonunun önüne gelerek olaya müdahale etti.

Gülseren’in D.A.’yı darp ettiği gerkçesiyle de bir başka mahkemede daha yargılandığı öğrenildi. Ayrıca bugünkü duruşmadaki hakaretleri nedeniyle D.A.’nın avukatları ayrı bir suç duyurusunda daha bulunma kararı aldı.

anka

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2021, 16:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER