Avcılar Belediyesi 1 yılda 1500 kişiyi iş sahibi yaptı

Avcılar Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Başkan Turan Hançerli'nin talimatıyla ilçede 'istihdam seferberliği' başlatıldı.

Avcılar Belediyesi 1 yılda 1500 kişiyi iş sahibi yaptı

Avcılar Belediyesi tarafından kurulan İstihdam Merkezi aracılığıyla son bir yılda bin 500 kişi işe yerleştirildi. Türkiye’nin içerisinde bulunduğu ekonomik koşullarda en büyük sorunlardan birisinin işsizlik olduğunu belirten Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, “İş arayan komşularımızla birebir ilgileniyor, işsizlik sorunlarına çare oluyoruz” dedi.

 Bu çerçevede, Avcılar Belediyesi Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde 'İstihdam Merkezi" kuruldu.

1 YILDA 1500 KİŞİ İŞ BULDU

İş arayanlar ile işçi arayanların bir araya getirildiği merkezde, aranan iş ve işçi profiline uygun talepler özel sektöre iletiliyor.

Özel sektör firmalarının personel taleplerini aldıktan sonra kayıtlı başvurulardan yönlendirme yapan İstihdam Merkezi, yönlendirmeyi kabul eden vatandaşların işe alım süresince takibini de gerçekleştiriyor. İstihdam Merkezi’nde profesyonel danışmanlar tarafından verilen rehberlik hizmetleri ile vatandaşların yanında olmayı sürdüren Avcılar Belediyesi, 'kişisel ve kurumsal eğitimler,' 'özgeçmiş oluşturma' gibi konularda da iş arayan vatandaşlara yardımcı oluyor.

KOMŞULARIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Türkiye’nin içerisinde bulunduğu ekonomik koşullarda en büyük sorunlardan birisinin işsizlik olduğunu belirten Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli; “İş arayan komşularımızla birebir ilgileniyor, işsizlik sorunlarına çare oluyoruz. İstihdam Merkezimiz aracılığıyla bir yılda bin 500’den fazla komşumuza iş olanağı sağladık. Komşularımızın her ihtiyacında daima yanındayız. İş arayan Avcılarlı komşularımız 444 6 989 numaralı çağrı merkezimizi arayarak Kariyer Merkezi Birimimize taleplerini iletebilirler” dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2022, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER