Bornova'ya yeni misket üzüm bağı

Etkinliğe, Bornova Belediyesi’nin Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ile Park Bahçeler Müdürlüğü ilgili çalışanlarının yanı sıra Ege Üniversitesi öğrencileri de gönüllü olarak katıldı.

Bornova'ya yeni misket üzüm bağı


Bornova Belediyesi, geçtiğimiz yıl coğrafi işaret tescili aldığı Bornova Misket Üzümü’nü yaşatmak ve üretimini yaygınlaştırmak amacıyla Kayadibi Mahallesi’ndeki 1 dönümlük bir araziye misket üzümü dikti.

“Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi” kapsamında yer aldıkları çalışmadan duyduğu memnuniyeti dile getiren öğrenciler, farklı bir deneyim yaşadıklarını belirterek kendilerine bu imkanı sunan Bornova Belediyesi’ne teşekkür etti.

ÜRETİCİLERE DAĞITACAK

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, yeni oluşturdukları bağdan 1 ton civarında üzüm hasadı yapmayı planladıklarını belirterek, “Amacımız Misket Üzümü’nün sürdürülebilirliğini sağlamak. İhtiyaç duyduğumuzda bu bağdan binlerce kalem temin edebileceğiz. Böylece Misket Üzümü asması üretip üreticilere ücretsiz dağıtarak Bornova Misket Üzümü’nün yeniden yaygınlaşmasını sağlamak istiyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2022, 11:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER