Çankaya Belediyesi'nden kendi yaynaklarıyla hizmet

Çankaya Belediyesi, kendi üretim tesislerinde kendi işçisiyle asfaltını ve taşlarını üretiyor. Sahada kullandığı iş makineleri ile binek araçların bakım ve onarımını da yine kendi imkanlarıyla yapıyor.

Çankaya Belediyesi'nden kendi yaynaklarıyla hizmet

Kendi öz kaynakları ile hizmet üreten Çankaya Belediyesi, beton ve beton elemanları üretimi ile asfalt üretimi yaparak ilçenin ihtiyaçlarını düşük maliyetle gideriyor. Alacaatlı Mahallesi'nde bulunan Üretim ve Lojistik Tesisleri'nde de tüm hizmet araçlarının bakımını kendi işçileriyle yapıyor.  

SAATTE 60 TON ASFALT 

Çankaya Belediyesi Yakupabdal Mahallesinde yer alan asfalt üretim tesisinde kendi asfaltını üretiyor. Doğanın korunması noktasında hassas davranan Çankaya Belediyesi üretim tesisinde Çevresel Etki Değerlendirme raporuna uygun faaliyette bulunurken saatte 60 ton asfalt üretme kapasitesine sahip tesisteki asfaltı ilçenin 123 mahallesinde kullanıyor. 

KARATAŞ’TAN BETON YOLCULUĞU 

Çankaya Belediyesi, ilçenin muhtelif bölgelerinde kullanılan taşların üretimini de Karataş Mahallesi'nde kendi mülkiyetinde bulunan Beton ve Beton Elemanları Üretim Tesisi'nde gerçekleştiriyor. Kendi ürettiği taşlarla ilçe sokaklarını güzelleştiren Çankaya Belediyesi bütçesine fayda da sağlamış oluyor. 

ARAÇLARIN BAKIMI ÇANKAYALI İŞÇİLERDEN 

Çankaya Belediyesi sahada kullandığı iş makineleri ve binek araçların periyodik bakım ve tamiratını da kendi işçisiyle yapıyor. Üretim ve Lojistik Tesisleri'nde kendi işçisiyle kendi imkanları doğrultusunda belediye araçlarının bakımını koordineli bir biçimde sürdüren Çankaya Belediyesi, kendi kendine yeten bir konuma geliyor. 

"KENDİ İŞİMİZİ KENDİMİZ GÖRÜYORUZ" 

Ankara’nın kalbi Çankaya’da yaşayan insanların en iyisini hak ettiğini belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Biz göreve geldiğimiz günden bu yana Çankayalıların iyi ki Çankaya’da yaşıyoruz demeleri için var gücümüzle çalışıyoruz. Onlara layık olmak için gece gündüz demeden çalışacağız. Bunun da bir parçası olarak kendi üretim tesisimizde kendi işçimizle ürettiğimiz asfalt ve taşları kullanmanın gururunu yaşıyoruz. Halkın olanı halka vermek biz yöneticilerin görevidir” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2021, 14:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER