İzmir'de 900 çocuğa tablet hediyesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 900 çocuğa tablet dağıtımına başladı

İzmir'de 900 çocuğa tablet hediyesi


 . Kültürpark Çocuk Keşif Atölyeleri Merkezi’nde çocuklarla bir araya gelerek onlara yeni yıl hediyesi olarak tabletlerini dağıtan Başkan Tunç Soyer, “Belediye olarak istiyoruz ki, İzmir’de büyüyen her çocuğun eşit imkanları olsun, eşit eğitim görsün ve geleceğe birlikte hazırlansınlar” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin 30 ilçesinde 7-14 yaş arasında sosyal imkanlara erişimi kısıtlı 900 öğrenciye tablet dağıtımına başladı. İlk olarak Kültürpark Çocuk Keşif Atölyeleri Merkezi’ndeki çocuklara yeni yıl hediyesi olarak tabletlerini dağıtan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer şöyle konuştu:

"En başından beri çocuklarımıza fırsat eşitliği yaratmak gerektiğinden söz ediyoruz. Her bir çocuğun aynı imkânlardan yararlanması gerek. Belediye olarak istiyoruz ki, İzmir’de büyüyen her çocuğun eşit imkânları olsun, eşit eğitim görsün ve geleceğe birlikte hazırlansınlar. İzmir’in her yerinde 900 tablet dağıtılmaya başlandı. Eğitimde fırsat eşitliğinden yararlanamamış çocuklarımıza bu tabletleri ulaştırıyoruz. Memleketin geleceğini onların aydınlatacağını ve bunu öne çıkarmamız gerektiğini biliyoruz. Bunun için tüm çalışmalarımızı artırarak sürdüreceğiz.” 

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2021, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER