Mansur Yavaş: AKP'li üyeler lafı ortaya atıp kenara çekiliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, AKP ve MHP Belediye Meclis Üyeleri'nin iddialarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Mansur Yavaş: AKP'li üyeler lafı ortaya atıp kenara çekiliyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, AKP’li Mamak Belediye Başkanı Murat Köse'nin önergesini, “Süresi içinde verilmedi” gerekçesiyle kabul etmedi.

Süresi içinde sunmadığı gerekçesiyle önergesi reddedilen AKP’li Murat Köse ısrarla önergeyi okumak isteyince mikrofonu kapatıldı. AKP’liler tepkilerini masalara vurarak gösterirken Mansur Yavaş, “Masaya çıkıp tepinin isterseniz” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, AKP ve MHP Belediye Meclis Üyeleri'nin iddialarıyla ilgili açıklama yapıyor.

Mansur Yavaş'ın açıklamaları şöyle: 

"AKP'li üyeler lafı ortaya atıp kenara çekiliyor, faaliyet raporunda da aynısını yaptılar. Biz çoğunluğuz, biz istediğimizi yaparız, tüm belediye başkanlarını konuşturup insicamı bozmak istiyor. Mansur Yavaş'ın kendilerine verilen cevapları engellemek istiyorlar. O nedenle faaliyet raporu görüşmelerini sabah saat 5'e kadar sürdürdüler."

"Şov yapmıyoruz, reklam yapmıyoruz. Biz şov yapmıyoruz. Mansur Yavaş ne yaptı derken batık bazı projeleri, Anka Parkı'nı, kapıları arıyorlar, bunları bekliyor bizden galiba. Bizde bu yok. Önce Ankara halkının sağlığı diyoruz. Eskiden bir asfalt yapılır, yanına pankart asılırdı."

" Ahşap çalışmalarına 1 buçuk milyon harcadığımızı söylüyorlar. Maliyetini söylüyorum; sıfır. Belediyede çalışan, maaşından başka geliri olmayan bir arkadaşımız yaptı."

"'Heykel belediyeciliği' diyorlar. Heykel belediyeciliğini kim yaptı, Mamak Belediye Başkanı olsaydı döner heykelini soracaktım. Ankara'nın tarihi ve kültürüyle alakası olmayan heykeller diktiler, bir de sanatçılarımızın yaptıkları heykellere laf ediyorlar. Genelkurmay Kavşağı'nda kol saati heykeli vardı. İnşallah bir gün onu neden oraya koyduklarını birileri sorar. Belediye sanat eseri de yapar. Ama herkesin sanattan anladığı bir şey var. Onlar sanat deyince şişme, plastik, çin malları düşünüyor. Herkesin sanat anlayışı farklı."

"Sosyal medyayı, Ankara halkını bilgilendirmek, bir şeyi anmak, bilgi vermek için kullanıyoruz. Takipçilerimize hakaret etmiyoruz. Sadece hakaret edenler hukuka gönderiliyor. Haricinde yaptığımız her şey çalışmalarımızın duyurulması. Diyorlar ya sosyal medya algısı yapıyorsunuz. Buradan sesleniyorum. İtibarınız olmasını istiyorsanız, kentin hiçbir yerine fotoğrafınızı asmayacaksınız, hesap vereceksiniz, yetim hakkını koruyacaksınız!"

"Tüyü bitmemiş yetimin hakkının nasıl yendiğini bütün millet görüyor. Ankapark'ı açalım para boşa gitmesin diye hükümetle görüşeceğiz demiştik. 111 milyon lira zarar var Ankapark'ta şimdilik. Ankapark'ta ne teminat alınmış, ne sigorta yapılmış. Bugün yarın savcılığa vereceğiz ve rakamları açıklayacağız. Ankapark sadece Ankara'ya değil, Türkiye'ye atılmış en büyük kazıktır. Bu asrın yolsuzluğuna kim sahip çıkıyorsa o vebalin ortağıdır" 

"30 Ağustos Zafer Parkı evet vardı da kim kullanıyordu, hangi mutlu azınlık kullanıyordu; para tuzağını kaldırdık artık halk kullanıyor."

"Benim için mahallede oturan halk gidip rahatça kullanabiliyorsa en güzel park o parktır. Kuzey Ankara'nın fıskiyeleri bir tek açılışta çalışmış. Halk nasıl gidecek oraya?" 

"Murat Köse'nin herhalde Melih Gökçek ile bir sorunu var. Ya da mevzuatı bilmiyor. Metro ihalelerine başladık. Ekimde sözleşmemizi imzaladık. Sosyal medyada duyurduk. Bunları bilmiyor olabilir mi? Metro yapımı için Ulaştırma Bakanlığı'na seçim öncesine göre 24 kat fazla para ödedik, buna rağmen yapacağız metroyu."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER