Eğitim yardımı başvuruları başladı

Eğitim yardımı başvuruları başladı

Yenişehir Belediyesi’nin üniversite öğrencileri için 2022-2023 yılı dönemini kapsayan eğitim yardımı başvuruları başladı. Eğitim yardımından yararlanmak isteyen öğrenciler, 30 Aralık 2022 tarihine kadar başvuru yapabilecek.

Belediye; devlet üniversiteleri ile Türkiye veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) bulunan vakıf üniversitelerine tam burslu olarak yerleşen Yenişehirli öğrencilere bu dönemde de eğitim yardımı yapacak. Lisans öğrencilerine 3 bin TL, ön lisans öğrencilerine ise bin 500 TL tutarında yapılacak eğitim yardımı için başvurular başladı. 

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, konuya ilişkin şunları söyledi:

“Yenişehir Belediyesi olarak her yıl üniversiteyi kazanan Yenişehirli gençlerimize eğitim yardımı yapıyoruz. Onlar bizim aydınlık geleceğimiz, çok zor şartlarda eğitim hayatlarını sürdürdüklerini biliyoruz dolayısıyla gençlerimizi yalnız bırakmamalıyız. Bu yıl eğitim desteğini 3 bin ve bin 500 TL olarak belirledik. Bütçelerine bir nebze olsun katkı sunacaktır. Yenişehir bir üniversite ve öğrenci kenti. Yurt ve misafirhanemizle Yenişehir Belediyesi olarak 700’ün üzerinde üniversiteli gencimize barınma imkanı sunuyoruz. Ayrıca üniversite öğrencilerine ücretsiz yemek desteği sunacağımız Öğrenci’ye uygulamamamızın altyapısını da tamamladık. İlçemizdeki esnaflarla iş birliği yapacağız ve gençlerimiz anlaşmalı restoranlardan ücretsiz yemek yiyebilecek. Tüm çabamız gençlerimizin geçinebilmelerine değil, eğitimlerine odaklanabilmelerini sağlamak.” 

Son başvuru tarihi 30 Aralık 2022 olan eğitim desteğinden faydalanmak isteyen öğrenciler, 'www.yenisehir.bel.tr/tr/egitim-destegi' adresinden başvuru yapabilecek. Öğrenciler ayrıntılı bilgi için 444 33 54 t

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2022, 12:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER