İBB OGM kayıt dönemi başladı

İBB OGM kayıt dönemi başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Medya AŞ desteğiyle kurulan Oyun Geliştirme Merkezi'nin (OGEM) kuluçka programı için yeni dönem başvuruları başladı. Başvurular 27 Kasım'a kadar sürecek. Bu programda oyun geliştirici ekipler, mentorluk desteğinden eğitime, reklam ve pazarlamadan çalışma alanı tahsisine kadar birçok destekten faydalanabiliyor.

Oyun dünyasında kendini geliştirmek isteyen gençlerin her aşamada destek alabilmeleri için kurulan OGEM, oyun sektöründe kariyer hedefleyen gençleri; fikir sahibi geliştiricileri, oyun girişimcilerini, mentorlar, sektör profesyonelleri, tasarımcılar, akademisyenler, teknoloji şirketleri ve oyun yatırımcılarından oluşan bir ekosistemin parçası haline getirmeyi hedefliyor.

Bu hedeften yola çıkarak oyun geliştirici genç girişimcileri bir araya getiren OGEM Kuluçka Programı’nda genç girişimciler, oyun geliştirme döneminde ihtiyaç duydukları farklı alanlarda destek alıyor, mentorlarla bir araya geliyor, eğitimlere katılıyor, çalışma alanlarını kullanarak deneyimlerini birbirleriyle paylaşıyor ve ihtiyaç duyduğu her konuda girişimci koçlarıyla iletişime geçiyor. Oyunlarının lansman döneminde ise tanıtım desteği alıyor ve yatırımcılarla bir araya geliyor. Böylece OGEM, genç girişimcilere oyunlarını ortaya çıkarma ve dünyanın her yerinde duyurma şansı tanıyor.

8 EKİP 6 AY BOYUNCA KULUÇKA PROGRAMI'NA DAHİL OLACAK

Oyun geliştirici ekiplerine sayısız olanaklar tanıyan OGEM Kuluçka Programı’nda yeni dönem başvuruları başladı. 27 Kasım 2022 tarihine kadar devam edecek başvurular arasından seçilecek 8 ekip, 6 ay boyunca 'Kuluçka Programı'na dahil edilecek.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2022, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER