10 ton patates ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı

Kemalpaşa Belediyesi, Ödemiş Gereli Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nden sağlanan 10 ton patatesi 5 kiloluk paketler halinde dar gelirli yurttaşlara dağıttı.

10 ton patates ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı


Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı ayrıca 2'şer kilo yağ dağıtacaklarını söyledi. 

Betona değil insana yatırım yapacaklarını belirten Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, göreve geldikleri 31 Mart 2019 tarihinden itibaren sosyal destekler kapsamında vatandaşlara 30 bin erzak paketi, 950 bebek paketi, 105 haneye kıyafet ve eşya desteği, 115 haneye yakacak odun yardımı gibi onlarca kalemde destek vererek umut olmaya çalıştıklarını söyledi.

10 TON PATATES DESTEĞİ

Kemalpaşa Belediyesi Sosyal İletişim Birimi tarafından vatandaşlara ulaştırılan destekler, düzenli olarak dağıtılan erzak paketleri yanı sıra her ay farklı türde ürünler vatandaşlara ulaştırılmaya çalışılıyor.

Şubat ayı itibariyle Ödemiş Gereli Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nden sağlanan 10 ton patates 5 kiloluk paketler halinde vatandaşlara dağıtılmaya başlandı. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada tüm imkanları zorlayarak sosyal belediyeciliğin gereklerini yerine getirmeye çalışacaklarını ifade eden Başkan Karakayalı, "Göre geldiğimiz günden itibaren maalesef bir çok küresel sorunla karşılaştık, ekonomik problemler dışında yaşanılan küresel problemlerin vatandaşımızı ne kadar zorladığının farkındayız. Pandemi süreci boyunca vatandaşlarımıza birçok konuda yardımda bulunuyoruz. Düzenli olarak erzak paketi, eşya, bebek paketi gibi desteklerimiz sürüyor, bunların dışında gıda ağırlıklı desteklerimizi de artırmayı planlıyoruz. Bu ay 10 ton patates desteği sağlıyoruz. Sırada soğan ve ayçiçek yağı var. Yağ fiyatları aldı başını gidiyor. Umuyorum ki kısa sürede pandemi biter, ekonomik toparlanma gerçekleşir ve vatandaşımız rahat bir nefes alır. Her zaman vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2021, 16:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER