Bakanlık'tan zincir marketler açıklaması

Bakanlık'tan zincir marketler açıklaması

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, zincir marketlerdeki fiyat artışı iddialarını ilişkin "Mevzuatın elverdiği ölçüde idari ve cezai yaptırımları uyguluyoruz" dedi.


Ticaret Bakanı Mehmet Muş, zincir marketlerdeki fiyat artışı iddialarını ilişkin olarak “Piyasa koşulları içinde, serbest piyasa ilkelerine aykırı davrandıkları yerde, mevzuatın el verdiği ölçüde idari ve cezai yaptırımları uyguluyoruz” dedi.

Muş, AKP Meclis Grup toplantısında gazetecilerin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin grup toplantısında dile getirdiği “sürekli zam yapan zincir marketlerin, FETÖ ile irtibat ve ilişkisinin titizlikle araştırılması” şeklindeki sözlerinin hatırlatılması ve “Bu konuda herhangi bir inceleme yürütüyor musunuz?" sorusu üzerine konuyu rekabet hukuku açısından denetlediklerini, Rekabet Kurulu’nun 6 zincir markete yaklaşık 2,7 milyar lira para cezası verdiğini hatırlattı.

Bu dönem içinde yürüttükleri denetimlerin de bulunduğunu belirten Muş, “Piyasa koşulları içinde, serbest piyasa ilkelerine aykırı davrandıkları yerde, mevzuatın el verdiği ölçüde idari ve cezai yaptırımları uyguluyoruz. Ticaret Bakanlığı olarak şu an yaptığımız uygulamalar bunlar” dedi.(halktv)

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2022, 15:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER