Beypazarı ve Kınık'a soruşturma

Rekabet Kurumu, Beypazarı İçecek Pazarlama Dağıtım Ambalaj Turizm Petrol İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ ve Kınık Maden Suları AŞ hakkında, rekabeti engelleme, bozma ya da kısıtlama amacını taşıdığı gerekçesiyle soruşturma açıldığını duyurdu.

Beypazarı ve Kınık'a soruşturma

Beypazarı İçecek Pazarlama Dağıtım Ambalaj Turizm Petrol İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ ve Kınık Maden Suları AŞ hakkında 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik yürütülen ön araştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı. Rekabet Kurumu, ön araştırma sonucunda Beypazarı İçecek ile Kınık Maden Suları hakkında soruşturma açmaya karar verdi.

BULGULAR CİDDİ VE YETERLİ BULUNDU

Rekabet Kurumu'nun soruşturma kararına ilişkin açıklaması şöyle:

"Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 24.02.2021 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak Beypazarı İçecek Pazarlama Dağıtım Ambalaj Turizm Petrol İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Kınık Maden Suları AŞ hakkında soruşturma açılmasına karar verdi."

Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un 4. maddesinin içeriği şöyle:

"Belirli bir mal veya hizmet piyasasında doğrudan veya dolaylı olarak rekabeti engelleme, bozma ya da kısıtlama amacını taşıyan veya bu etkiyi doğuran yahut doğurabilecek nitelikte olan teşebbüsler arası anlaşmalar, uyumlu eylemler ve teşebbüs birliklerinin bu tür karar ve eylemleri hukuka aykırı ve yasaktır."

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2022, 18:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER