İzmir'den Suriye'ye 2 tır gıda yardımı gönderildi

İzmir'in Aliağa İlçesi'nden toplanan 2 TIR yardım malzemesi, törenle Suriye'nin İdlib kentine gönderildi.

İzmir'den Suriye'ye 2 tır gıda  yardımı gönderildi

 Un ve gıda malzemeleri ile yüklü TIR'lar, Aliağa Demokrasi Meydanı’nda Cuma namazı sonrasında yapılan törenin ardından dualar eşliğinde Suriye'ye uğurlandı. Törene Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman, Aliağa Belediye Başkanı MHP'li Serkan Acar, İlçe Jandarma Komutanı Rıfkı Kulaksız, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Balıkçıoğlu, daire amirleri, Hayrat İnsani Yardım Derneği İzmir Kuzey Bölge Koordinatörü Ali Mamak ile vatandaşlar katıldı.  

"KOMŞUSU AÇKEN TOK YATMAYAN BİR MİLLETİN EVLATLARIYIZ”

Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman, “Bizim inancımıza göre sadaka vermek malını da sigorta etmektir. Bizler, komşusu açken tok yatmayan bir milletin evlatlarıyız. Bu nedenle hayrat işinde koşan bir neslin çocuklarıyız. Bugün yapılan çalışma takdire değer bir çalışmadır. Katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Tören öncesi konuşan Hayrat İnsani Yardım Derneği İzmir Kuzey Bölge Temsilcisi Talha Eray Şengönül şunları söyledi:

“Önümüzdeki Mart ayında Suriye’deki mağdur ve mazlum kardeşlerimizin 10. senesini geride bırakmış oluyoruz. Bizler kendi ekiplerimizle iki bin kadar yardım TIR'ını Suriye’de ihtiyaç sahiplerine dağıttık. Kendi ekmek fabrikamızda yaptığımız gıdalarla günlük 8 bin aileye ulaştık. Kıymetli Aliağa ve İzmir halkına, Aliağa Kaymakamına ve Aliağa Belediye Başkanımıza desteklerinden ötürü çok teşekkür ediyoruz.”

Yardım TIR'ları Aliağa İlçe Müftüsü Süleyman Demiryürek’in eşliğinde yapılan duanın ardından Suriye'ye uğurlandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2021, 16:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER