Migros sokak hayvanları için 4 bin 423 ton gıda bağışı yaptı

Migros sokak hayvanları için 4 bin 423 ton gıda bağışı yaptı

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) iş birliğinde 8 yıl önce başlattığı “Kalan Tazeler Küçük Dostlarımıza” projesi kapsamında yaptığı 4 bin 423 ton gıda yardımı ile sokak ve orman hayvanlarının beslenmesine destek veren Migros, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’ne özel “#PatiliDostlaraİyiGelecek” kampanyası ile müşterilerini, bir paket mamayı evdeki can dostları için alırken, bir paketi de sokaktaki minik dostlar için almaya davet etti.

Bu yıl müşterilerini sokak hayvanları için dayanışma halkasına katılmaya çağıran Migros, “Kalan Tazeler Küçük Dostlarımıza” projesi ile HAYTAP'a bugüne kadar 4 bin 423 ton gıda bağışladı. Organizasyon ile ilgili olarak basın açıklaması yapan şirket, şu bilgileri paylaştı:

"SOĞUK ZİNCİRİ BOZULMADAN RAFLARDAN ÜRÜNLER HAYTAP’A TESLİM EDİLİYOR: Türkiye çapında 74 şehirde, toplamda 890 Migros ve Macrocenter mağazasına yayılan proje kapsamında, son kullanım tarihi yaklaştığı için raflardan kaldırılan meyve, sebze, et, şarküteri ve kuru gıda ürünleri, niteliği ve soğuk zinciri bozulmadan muhafazaya alınarak aynı gün HAYTAP gönüllülerine teslim ediliyor. Gönüllüler ise mağazalardan yetki belgesi ile aldıkları bu ürünleri yine en kısa sürede ayıklama, pişirme ve temizleme işlemlerine tabi tutarak orman, barınak ve sokakta yaşayan hayvanlarının beslenmesinde kullanıyor. Ayrıca Migros, genel müdürlük yemekhanesindeki fazla yemeklerin de atılmasını önleyerek sokak hayvanlarına ulaştırıyor.

9 EKİM TARİHİNE KADAR YÜZDE 40 İNDİRİM: Migros, evcil hayvan mama ve aksesuarlarını 9 Ekim tarihine kadar yüzde 40 indirim fırsatıyla sunarak sokak hayvanlarını unutmayan müşterilerine destek veriyor. 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında “#PatiliDostlaraİyiGelecek” kampanyası ile Migros, müşterilerini, bir paket mamayı evdeki can dostları için, bir paketi de sokaktaki minik dostlarımız için almaya davet ediyor. Money Kart veya Money Bonus ile yapılan alışverişlerde geçerli olan kampanyada, Migros Sanal Market ve Migros Hemen üzerinden yapılan alışverişlerde indirimler sepette uygulanıyor.”  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER