Seiko 'Daima diğerlerinden bir adım önde'

Prospex, Seiko’nun 140. yıl dönümünü kutlamak için Japonya’nın birçok yüzünden ilham alıyor

Seiko 'Daima diğerlerinden bir adım önde'


Seiko’nun kurucusu Kintaro Hattori, 1881 yılında şirketini kurduğunda sadece 21 yaşındaydı. Hattori yönetimindeki elli yıl boyunca Seiko, kendi tasarım ve üretim tesisleriyle Japonya'nın lider saat şirketi oldu. Bu başarı, Seiko'nun "Daima diğerlerinden bir adım önde" olması gerektiği yönündeki kararlı vizyonunun doğrudan bir sonucuydu. Sözleri hala yankılanıyor ve bugün Seiko'ya ilham vermeye devam ediyor. Bu yıl Seiko, şirketin kuruluşunun 140. yıl dönümünü onurlandıran yeni modeller tanıtacak.

Iriomote adasının doğasından ilham alan Prospex diver’s koleksiyonu

Resifleri, ormanları, mangrov ormanları, plajları, nehirleri ve şelaleleri olan Iriomote, Prospex koleksiyonundaki bu yeni saat serisine ilham veriyor. Serideki iki mekanik saat, Seiko’nun ünlü 1968 Diver's saatini referans alıyor. Bunlardan biri; benzersiz tek parça kasa yapısına sahip 300 metreye kadar su geçirmez özellikteki sekiz vuruşlu dalgıç saati.

Satürasyonun yanı sıra havalı dalış için de uygun olan bu saat; Shizukuishi'nin yetenekli ustaları tarafından yapıldı, monte edildi, ayarlandı ve özellikle dalgıç saatleri için üretilen Kalibre 8L35 ile güçlendirildi.

İkinci mekanik saat ise; 1968 orijinalinin çağdaş bir biçimde yeniden yorumlanışı. Altı vuruşlu kalibreye sahip ve 200 metreye kadar su geçirmiyor. Her ikisi de sırasıyla 3.000 ve 6.000 adetlik sınırlı üretimler olarak sunuluyor. Serinin üçüncü saati ise; 200m solar kronograf. O da 4.000 adetle sınırlı tutuluyor. Üçü de paslanmaz çelik bileziklerle sunuluyor, ancak ekstra silikon kayışa da sahip modeller Seiko Butiklerinde ve dünya çapındaki seçkin Seiko mağazalarında satışa sunulacak.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2021, 19:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER