Sosyal konut projesi başlıyor

Sosyal konut projesi başlıyor

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati; emekli, işçi, öğrenci, şehit yakını, gazi ve engelliler için 250 bin konut inşa edeceklerini belirterek, “Vatandaşlarımızı ev sahibi yapmak için Türkiye tarihinin en büyük sosyal konut projesini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’mız ile birlikte başlatıyoruz” dedi.

Nureddin Nebati, sosyal medya hesabından bugün yaptığı açıklamada; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile birlikte emekli, işçi, öğrenci, şehit yakını, gazi ve engelliler için 250 bin konut inşa edeceklerini duyurdu. Nebati, paylaşımında şunları kaydetti:

“TÜRKİYE TARİHİNİN EN BÜYÜK SOSYAL KONUT PROJESİ: Ekonomi politikamızın hedefi sadece büyüme değil. Temel amacımız, ekonomik büyümenin yaratacağı refahı toplumun tüm kesimlerine yaymak. Vatandaşlarımızı ev sahibi yapmak için Türkiye tarihinin en büyük sosyal konut projesini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’mız ile birlikte başlatıyoruz.

HAZİNE’NİN DESTEĞİYLE 1 MİLYONDAN FAZLA VATANDAŞIMIZI GÜVENLİ KONUTLARA TAŞIYACAĞIZ: Emeklilerimiz, işçilerimiz, öğrencilerimiz, şehit yakınlarımız, gazilerimiz ve engelli vatandaşlarımız için büyük ölçekli bir bütçe ayırdık, toplam 250 bin konut inşa edeceğiz. Böylece, Hazine’nin desteğiyle 1 milyondan fazla vatandaşımızı güvenli konutlara taşıyacağız.

ÇARPAN ETKİSİYLE 1,5 TRİLYON LİRAYI AŞAN BİR EKONOMİK DEĞER YARATACAĞINI ÖNGÖRÜYORUZ: Hazine’nin sosyal amaçlı bu dev yatırımının ayrıca, çarpan etkisiyle 1,5 trilyon lirayı aşan bir ekonomik değer yaratacağını öngörüyoruz. Bu dev proje ile en az 100 bin yeni istihdam oluşturacak, 250’den fazla alt sektörün, sanayinin ve ticaretin çarklarını hızlandıracağız. Ekonomimizde itici güç olacak bu büyük proje, tüm Türkiye'ye hayırlı uğurlu olsun.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER