Ziraat Bankası'ndan Tapu Güvenilir Hesap uygulaması

Ziraat Bankası ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) iş birliği yaparak, “Tapu Güvenilir Hesap Uygulaması”nı başlattı.

Ziraat Bankası'ndan Tapu Güvenilir Hesap uygulaması

 

Ziraat Bankası, gayrimenkul mülkiyet hakkının devrini içeren kredili veya kredisiz tüm tapu işlemlerinde; satıcı ve alıcı arasında gayrimenkul mülkiyeti ile transfer tutarının eş zamanlı olarak el değiştirmesini sağlayan “Tapu Güvenilir Hesap Uygulaması”nı başlattı.

Uygulama hakkında Ziraat Bankası Bankacılık Operasyonları ve Kurumsal İletişim Genel Müdür Yardımcısı Emrah Gündüz, bilgilendirme yaptı. Emrah Gündüz, yaptığı yazılı açıklamada şunları aktardı:

“HIRSIZLIĞA VE SAHTE PARA KULLANIMINA KARŞI DA ÖNLEM ALINMIŞ OLUYOR: Finansal dijital teknolojilerin kullanımının arttığı, fiziki para ile temasın da en aza indiği bu dönemde Tapu Güvenilir Hesap Uygulaması alıcı ve satıcılar için büyük ödeme kolaylığı sunuyor. Uygulama ile nakit taşıma riski ortadan kaldırılarak, hırsızlığa karşı koruma sağlanırken, sahte para kullanımına karşı da önlem alınmış oluyor. Ayrıca tarafların bu süreçte yaşayabileceği olası güven problemleri de ortadan kaldırılıyor.

ZİRAAT BANKASI TARAFLARA SMS İLE BİLDİRİM YAPACAK: Ziraat Bankası’nda vadesiz mevduat hesabı olan veya yeni hesap açacak müşteriler, gayrimenkulünün kayıtlı olduğu Tapu Müdürlüğü’ne Devir Alan veya Devir Eden olarak müracaat ettikten sonra, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) sisteminden aldıkları başvuru numarasını, işlem için Ziraat Bankası şubesine bildirir.  Ziraat Bankası Şubesinde Tapu Güvenilir Hesap işlemine yönelik gayrimenkulü devreden (satıcı) tarafından verilen bilgilerin sisteme girişi sonrasında bilgilerin devralan (alıcı) tarafından da onaylanması ile uygulama başlatılır ve transfer bedelinin Ziraat Bankası güvencesine alındığı bilgisi taraflara SMS ile bildirilir.

MÜŞTERİLERİMİZİN HAYATINI KOLAYLAŞTIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ: Tapu Müdürlüğü’nde devir işleminin tamamlanması ile eş zamanlı olarak alıcı hesabından satıcı hesabına bildirilen tutar transfer edilir. Ziraat Bankası olarak yenilikçi ürün ve hizmetlerimizin yanı sıra ödeme ve tahsilat çözümlerinde de müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmaya devam edeceğiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER