Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta coşkuyla kutlanıyor...İşte etkinlik programı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti'nin 99'uncu yılında yurt içinde ve yurt dışında kutlanıyor. İşte 29 Ekim törenleri ve etkinlik programı...

Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta coşkuyla kutlanıyor...İşte etkinlik programı

Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti, 99’uncu yılını kutluyor.

Yurt içinde ve yurt dışında, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerle kutlanmaya başladı.

Sabah saatlerinde başlayan kutlamalara, 7’den 70’e yurttaşlar katıldı.

KKTC
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla törenler düzenlendi.

Başkent Lefkoşa'daki Atatürk Anıtı'na çelenk koyma törenine, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, bakanlar, milletvekilleri, askeri erkan, çeşitli siyasi partiler ile sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Sezai Öztürk, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Zorlu Topaloğlu ve diğer yetkililer ile vatandaşlar katıldı.

AZERBAYCAN
Azerbaycan'ın başkenti Bakü'deki Türk Şehitliği'nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi.

Törene, Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı, Askeri Ataşe Tuğgeneral Zekeriya Yalçın, KKTC Bakü Temsilcisi Ufuk Turganer, Azerbaycan'da faaliyet gösteren Türk kurum ve kuruluşların temsilcileri, büyükelçilik ve ataşelik çalışanları, iş adamları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

NİĞDE
Niğde'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet'in ilanının 99'uncu yıl dönümü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenlendi. Törende öğrenciler, halk oyunu gösterisi sundu, Niğde Belediyesi mehter takımı marş seslendirdi, okullarda düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödül verildi.

NEVŞEHİR
Nevşehir.'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi.
Nevşehir'de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 2 Nolu Futbol Sahası'nda düzenlenen tören, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

BATMAN
Batman'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Turgut Özal Bulvarında tören düzenlendi. Vali Ekrem Canalp ve Tuğgeneral İhsan Kaplan, tören aracıyla vatandaşların bayramını kutladı.

BURSA
Bursa'da, Reşitpaşa İlkokulu'nda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen törende öğrenciler gösteri sundu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlik programları ise şöyle: 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi: Bayram kutlamalarının adresi Üsküdar Meydanı olacak. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılacağı etkinlik saat 19.00’da DJ gösterimiyle başlayacak. 19.40’ta Bege sahne alacak. 20.25’te Anadolu Ateşi dans gösterimini sergileyecek. Etkinlik Selda Bağcan konseriyle son bulacak. 

Kadıköy Belediyesi: Cumhuriyet Yürüyüşü yapılacak. Bağdat Caddesi Suadiye Işıklar’da saat 19.00’da başlayacak yürüyüş İskele Sokak’ta son bulacak. 

Beşiktaş Belediyesi: Fener alayı yürüyüşü düzenlenecek. Saat 19.30’da Şairler Sofası Parkı önünde buluşacak olan yurttaşlar, Türk bayrakları, Atatürk posterleri, meşalelerle Barbaros Meydanı’na yürüyecek.

Maltepe Belediyesi: Saat 19.00’da Maltepe Belediyesi ana hizmet binası önünde fener alayı yürüyüşü başlayacak. Saat 20.00’da Göksel, Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nin yanındaki alanda sahne alacak.

Esenyurt Belediyesi: Kutlamalar, Yeni Belediye Meydanı’nda saat 19.00’da fener alayıyla birlikte başlayacak. Esenyurt Cumhuriyet Meydanı’nda saat 20.30’da Grup Seksendört konser verecek.

Ataşehir Belediyesi: Saat 19.30’da Doğu Ataşehir Migros önünden fener alayı yürüyüşüyle başlayacak olan etkinlikler,  Ataşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi önünde sanatçı Haluk Levent konseriyle devam edecek.

Kartal Belediyesi: Cumhuriyet coşkusu Kartal’da Kartallı Kazım Meydanı’nda 19.00’da fener alayıyla başlayacak. Saat 20.30’da Kartal Meydanı’nda Oğuz Koç sahne alacak.

Sarıyer Belediyesi: Saat 10.00’da geçit töreni yapılacak. Ardından 18.00’de kortej yürüyüşü düzenlenecek. Fener alayıyla Kefeliköy’den başlayıp Sarıyer mürkeze yürünecek. Hayko Cepkin konseriyle son bulacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi: Cumhuriyetimizin 99. yılı “100. Yıla Doğru Cumhuriyet Yolunda” adlı etkinliklerle kutlanacak. Bu kapsamda Kenan Doğulu, saat 19.00’da Atatürk Orman Çiftliği’ndeki Gazi Park’ta sahne alacak. 

Çankaya Belediyesi: Saat 18.00’de Çankaya Belediyesi önünden meşaleli yürüyüş başlayacak. Binlerce Ankaralı ellerindeki meşalalerle buradan cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi ıstırahatgahı Anıtkabir’e yürüyecek. Saat 19.00’da ise Can Bonomo, Anıtpark’ta sahne alacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi: 19.45’te Cumhuriyet Meydanı’nda zeybek gösterisi yapılacak. Ardından fener alayı yürüyüşü düzenlenecek. 350 metelik Türk bayrağının taşınacağı fener alayı Kültürpark’ın Lozan kapısında son bulacak. Program, Babazula, Adamlar konseriyle sürecek. İzmirliler Ümit Besen ve Pamela konseri ile eğlenceye doyacak. Kutlamalar 31 Ekim’e kadar sürecek. 

Buca’da Işılay Saygın Meydanı’nda Gökçe Kırgız, Gaziemir’de Musa Göçmen yönetiminde Senforock grubu, Güzelbahçe Atatürk Kültür Merkezi’nde Niyazi Koyuncu, Menderes 19 Mayıs Stadı’nda Atiye, Selçuk İstasyon Meydanı’nda Efes Kent Orkestrası, Narlıdere Demokrasi Meydanı’nda Alp Güvenir, Çeşme Cumhuriyet Meydanı’nda Suavi sahne alacak. Karşıyaka Belediyesi Koroları da Suat Taşer Sanat Merkezi’nde İzmirliler ile buluşacak.

Adana Büyükşehir Belediyesi: Etkinlikler 19.30’da Adana Büyükşehir Belediyesi binasının önünden meşaleli yürüyüşle başlayacak. Yürüyüş, Uğur Mumcu Meydanı’nda son bulacak. Ardından saat 20.00’da Aleyna Tilki konser verecek.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi: Porsuk Çayı’nda saat 17.00’de dragon ve kano gösterisiyle başlayacak olan etkinlikler 18.45’te vals gösterisiyle devam edecek. 19.00’da fener alayı yürüyüşü yapılacak. 

Tepebaşı Belediyesi: Eskişehir’deki bayram kutlamaları Tepebaşı Belediyesi Ana Hizmet Binası’nın önünde saat 18.00’de Cumhuriyet Bayramı Korteji gerçekleştirilecek. Ardından saat 19.00’da Çamlık Alan’ında Mehtap Meral konser verecek.

Odunpazarı Belediyesi: Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde (YKSM) saat 20.00’de başlayacak etkinliklerde Odunpazarı Belediyesi Sunuculuk Atölyesi öğrencileri ve YKSM eğitmenleri, Cumhuriyet’in ilanın 99’uncu yılına özel bir gösteri gerçekleştirecek.

Aydın Büyükşehir Belediyesi: 29 Ekim’de Melike Şahin, Aydın Atatürk Kent Meydanı’nda sahne alacak. 30 Ekim’de Aydın Tekstil Park’ta yapılacak olan etkinliklerde Random, Madrigal ve Pinhâni, 31 Ekim’de ise Mary Jane, Evrencan Gündüz ve Fatma Turgut konser verecek. Didim Cumhuriyet Kent Meydanı’nda fener alayı düzenlenecek. Kuşadası Belediyesi’nin etkinlikleri kapsamında İsmail Cem Dostluk ve Barış Meydanı’nda da akşam 21.00’de Gece Yolcuları sahne alacak.

Muğla Büyükşehir Belediyesi: Milas Atapark Meydanı’nda Tuğçe Kandemir konseri düzenlenecek. Marmaris Atatürk Meydanı’nda Can Gox, Fethiye Beşkaza Meydanı’nda Tahsin Duru, Aysun Karasaçlı, Mustafa Selçukoğlu, Menteşe Cumhuriyet Meydanı’nda Zeynep Casalini konser verecek. Bodrum’da ise Belediye Meydanı’nda Ferhat Livaneli Orkestrası sahne Turgutreis Mahallesi’nde de Grup Gripin sahne alacak.

Mersin Büyükşehir Belediyesi: Patron ve Edis yurttaşlarla buluşacak. Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda saat 20.30’da Patron, 22.00’de ise Edis konser verecek.

Tarsus Belediyesi: Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yıl dönümümü birkaç gündür süren çok sayıda etkinlikle kutlayan Tarsus Belediyesi, Cumhuriyet Vakfı Başkanı ve İmtiyaz Sahibimiz Alev Coşkun’u Mersinlilerle bir araya getirecek. Coşkun, yarın saat 15.30’da Tarsus Belediyesi Nikah Salonu’nda “99. Yılında Cumhuriyet” konulu bir konferans verecek. Gazetemiz yazarı Işık Kansu ise STEM Merkezi’nde, saat 17.00’de kentte yaşayan çocuklarla sohbet edecek.

Atakum Belediyesi: Samsunlular, 99. yılda Atakum Belediyesi’nin etkinliklerinde buluşacak. Cumhuriyet Bandosu eşliğinde yapılacak “Cumhuriyet Yürüyüşü” Atakum Kent Meydanı’ndan başlayarak Hasan Ali Yücel Gençlik, Bilim ve Sanat Merkezi’nde son bulacak. Burada DJ Selo ve Türk Halk Müziği sanatçısı Ethem Kaya sahne alacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER