Hareket için pedal çevirdiler

Hareket için pedal çevirdiler

Tepebaşı Belediyesi’nin, Avrupa Hareketlilik Haftası dolayısıyla düzenlediği Arabasız Gün Bisiklet Turu etkinliği yoğun katılım ile gerçekleşti. Etkinlikte 5 katılımcıya çekiliş ile bisiklet armağan edildi.

Tepebaşı Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da Avrupa Hareketlilik Haftası’nı etkinlikler ile kutladı.

Hafta kapsamında düzenlenen son etkinlik ise Arabasız Gün Bisiklet Turu oldu. Katılımcılar, Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’ndan Vega Outlet’e kadar bisikletleri ile kortej halinde gitti. Ardından Bachata ve Salsa gösterisi, rock müzik grubu Misyoner konseri gerçekleştirildi.

Etkinliğe katılan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da “Her yıl gibi bu yıl da Avrupa Hareketlilik Haftası dolayısıyla farkındalık yaratmak adına anlamlı etkinlikler yaptık. Bugün de arabasız gün kapsamında bisikletin öne çıktığı bir programdı. Tüm katılımcılara teşekkürlerimi sunuyorum, sağlıklı günler diliyorum” diye konuştu.

Programda daha sonra bisiklet kortejine katılan vatandaşlar için hediye çekilişi yapıldı. Çekilişte 5 vatandaşa, Eskişehir’in yerli bisiklet üreticisi Corelli sponsorluğunda 3 yetişkin ve 2 çocuk bisikleti olmak üzere 5 adet bisiklet armağan edildi. Ayrıca 30 adet bisiklet suluğu Tripy sponsorluğunda, 11 adet de bisiklet ekipmanı Honda Volkan Özmert sponsorluğunda katılımcıların oldu.

Başkan Ataç da etkinliğe desteklerinden dolayı velESBİD Eskişehir Bisiklet Derneği, Vega Outlet, Tepebaşı İklim Sözcüleri, Tepebaşı Sağlıklı Kent Konseyi, Meda Dance Academy, Corelli, AKUT, Honda Volkan Özmert, Doğa-Es Bisiklet Grubu, Dorlion Bisiklet Grubu ve PAB Perşembe Akşamı Bisikletçileri’ne teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2022, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER