Selda Bağcan'dan muhteşem konser

Selda Bağcan'dan  muhteşem konser

50'nci sanat yılını kutlayan usta sanatçı Selda Bağcan, Beşiktaş Festivali kapsamında düzenlenen gecede konser verdi. Barbaros Meydanı’nda toplanan on binlerce vatandaş, Bağcan'ın seslendirdiği parçalara hep bir ağızdan eşlik ederek unutulmaz bir gece yaşadı.

30 Ağustos Zaferi'nin 100. yıl dönümünde Kenan Doğulu konseriyle başlayan Beşiktaş Festivali, tüm hızıyla kaldığı yerden devam ediyor.

Barbaros Meydanı’nda gerçekleşen Selda Bağcan konserine on binlerce vatandaş katılarak sanatçının özgün bestelerine ve türkülerine eşlik etti. Sevilen sanatçı yoğun istek üzerine ‘Yalan Dünya’, ‘Yaz Gazeteci Yaz’, ‘Adaletin Bu mu Dünya’, ‘Tatlı Dillim’ gibi unutulmaz parçalarını iki kere seslendirerek müzikseverlere keyifli anlar yaşattı.

Telefonlarının ışıklarıyla sanatçıya eşlik eden müzikseverler, gecenin ilerleyen dakikalarında sanatçının hareketli parçalarını seslendirmesiyle beraber halay çekti.

"SELDA BAĞCAN İLE AYNI SAHNEDE BULUNMAK BENİM İÇİN BÜYÜK BİR ONUR"

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Selda Bağcan’a teşekkürlerini ileterek TEMA’ya fidan bağışında bulunduklarını temsil eden plaketi Beşiktaş halkı adına sanatçıya takdim ederek, şunları söyledi:

"Dün 30 Ağustos Zafer Bayramımızı burada hep beraber coşkuyla kutladık. Bugün de yaklaşık 30 gün sürecek festivalin başlangıcını sizlerle birlikte yaşıyoruz. Festivallerin yasaklandığı, ifade etmekte güçlük yaşadığımız çok zor günlerden geçiyoruz.  Ama bütün hayatını bu yasaklarla mücadeleye adamış, devrimci, demokrat kişiliğinden bir gün bile taviz vermemiş Selda Bağcan ile aynı sahnede bulunmak, aynı havayı solumak hem benim için, hem değerli arkadaşlarımız için çok büyük bir onur. Varlığınızla bize güç ve umut veriyorsunuz. İyi ki varsınız, hep var olun.’’

Beşiktaş Festivali’nde bu akşam Balkan müziğinin sevilen ismi Goran Bregovic, saat 21.00’de Barbaros Meydanı’nda sahne alacak.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2022, 12:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER