Sunay Akın Marmaris Kitap Günleri'nde

Marmaris’e 20 Haziran 2022 tarihinde başlayan Marmaris Kitap Günleri, her gün farklı yazarları konuk etmeye devam ediyor.

Sunay Akın Marmaris Kitap Günleri'nde

Yazar ve şair Sunay Akın, Marmaris Kitap Günleri kapsamında imza günü ve tek kişilik gösterisiyle sevenleriyle buluştu. Bir okuyucusunun kendisine el yapımı ahşap bir kedi oyuncağı hediye etmesi karşısında çok duygulanan yazar, kuracağı Kedi Müzesi’nde bu oyuncağa da mutlaka yer bulacağını söyledi.

 Etkinliğin son konuğu yazar ve şair Sunay Akın oldu. Marmaris Belediyesi’nce Saman İskelesi’nde düzenlenen etkinlik kapsamında Sunay Akın ilk olarak kitaplarını imzaladı. Ünlü yazara yoğun ilgi gösteren kitapseverler uzun bir kuyruk oluşturdu. Yazar, bir yandan Ay Hırsızı, Şiirli Yastık, Geyikli Park gibi sevilen kitaplarını imzalarken, diğer yandan da sevenleriyle sohbet etmeyi ve fotoğraf çektirmeyi ihmal etmedi.

İmza etkinliğinin ardından sevenleri Atatürk Meydanı’nda kurulan sahnede yazarın tek kişilik oyununu izleme şansı yakaladı. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay da izleyiciler arasında yer aldı. Tarihte yaşanmış olayları ve günlük yaşamdan ilginç ayrıntıları kendine has üslubu ile izleyenlere aktaran Akın, keyifli dakikalar yaşattı.

"MÜZELER BİR ÜLKENİN HAFIZASIDIR"

Sahnenin arkasında kurulan led ekrana yansıtılan fotoğrafların hikayelerini izleyenleriyle paylaşan Sunay Akın, özellikle kitap okumanın ve eğitimin önemine vurgu yaparak, “Hayat bugün yaşanılacak bir yerse bunu kitap okuyanlara borçluyuz, bugün hayat yaşanmayacak bir yerse bunu da kitap okumayanlara borçluyuz” dedi.

Oyun sonunda Başkan Oktay’la da bir araya gelen Sunay Akın, belediyenin projeleri arasında yer alan Marmaris Kent Belleği Müzesi’ne destek vermekten büyük mutluluk duyacağını belirterek, “Müzeler çok önemli değerlerimiz. Önce hafıza, önce bellek. Müzeler bir ülkenin hafızasıdır. Bütün çocukların, öğrencilerin yolu müzelerden geçmeli ancak böyle bilgi toplumu olabiliriz” diye konuştu.

"MARMARİS’İN ÇOK ÖZEL BİR YERİ VAR"

Marmaris’te olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Akın, “2 saat boyunca kitap imzaladım. Marmaris’in birbirinden güzel insanları beni yalnız bırakmadı. Marmaris’ten giden ve Çanakkale Savaşı’nın seyrini değiştiren deniz mayınlarını bir kitabımda yazmıştım bu yüzden Marmaris’in benim için çok özel bir yeri var” dedi.

Bir okuyucusunun kendisine el yapımı ahşap bir kedi oyuncağı hediye etmesi karşısında çok duygulanan yazar, kuracağı  Kedi Müzesi’nde bu oyuncağa da mutlaka bir yer bulacağını belirterek sözlerini bitirdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2022, 16:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER