Acarer: Sedat Peker yüksek dozda ilaç alıyor

Gazeteci Erk Acarer, Peker'in son durumunu yakınlarından aldığı bilgileri paylaştı. Acarer, Peker'in yüksek dozda ilaç aldığını söyledi.

Acarer: Sedat Peker yüksek dozda ilaç alıyor

Sedat Peker, Birleşik Arap Emirlikleri'nde dijital tecrit altında. Gazeteci Erk Acarer, Peker'in son durumunu yakınlarından aldığı bilgileri paylaştı. Sedat Peker’in ramazan kolisi dağıtan yardımcılarına soruşturma açıldığını söyleyen gazeteci Erk Acarer, Peker’in bu duruma çok sinirlendiğini aktardı.

Yeniçağ'ın aktardığı habere göre; Acarer, “Geçen ramazanda Sedat Peker ramazan kolileri dağıttı. Bu koliler Peker, AKP ile ters düşmeden önce korumalarla, çakarlı araçlarla dağıtılıyordu ancak, son 2-3 senedir böyle olmuyor. Özellikle Rize, Trabzon ve Artvin’de dağıtılan koliler çok büyük rahatsızlık yaratmış hatta bu kolileri dağıtanlara soruşturma açılmıştı. Bu soruşturma bir iddianameye dönüşmüş durumda. Yardım kolilerinin dağıtılması terörle ilişkilendiriliyor” ifadelerini kullandı.

Soylu’nun Peker’e olan düşmanlığının görevinin önüne geçtiğini iddia eden Acarer, “Soylu, çok büyük bir intikam hırsıyla dolu. Dosyalara müdahale edecek kadar dolmuş. Süleyman Soylu, bu yüzden AKP’de rahatsızlık yaratıyor. AKP içerisinde konuşulan en kritik konulardan birisi çok uzun süredir kendisi. AKP içerisinden aldığımız bilgilere göre, bu ani refleksler suç ikrarı olarak değerlendiriliyor” dedi. 

'SEDAT PEKER YÜKSEK DOZDA İLAÇ ALIYOR'
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Sedat Peker dosyalarına olan 'özel ilgisi'ni Peker cephesine soran Acarer, şöyle devam etti:  “Kendisine bir süredir dijital ve fiziki tecrit var. Dolayısıyla Peker ile birebir iletişim kurulamıyor ancak, yakınları aracılığıyla bir değerlendirme alınabiliyor. Peker’in Birleşik Arap Emirlikleri’nin söz konusu tecridi nedeniyle çok öfkeli olduğu hatta sinir ve strese bağlı tansiyon ve uyku problemi yaşadığı öğrenildi. Bu yüzden doktor kontrolünde yüksek dozda ilaç aldığı belirtiliyor. Her iki isim de öfkesinden deli oluyor.”

AK PARTİ İÇİNDE KAFALAR KARIŞIK
Peker cephesinden kendisine aktarılan bilgiler arasında ilginç ifadelerin yer aldığını belirten Acarer, “Peker’in söylediği kritik ve ağza alınmayacak ifadeleri olduğu ve son günlerde çok büyük tepkiler verdiği dile getirildi" dedi. Peker’in açıklamaları sonrası AK Parti içinde kafaların çok karışık olduğunu ve herkesin birbirini suçladığını belirten Acarer, “Bunlardan şunu anlıyoruz oyun daha bitmedi, yeni başlıyor” diyerek açıklamalarını sonlandırdı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER